Embelsira

Përbërësit : 400 g biskota të thjeshta Gjysmë gote uji me kafe 1 kuti me qumësht të kondensuar 1 gotë e gjysmë me krem pana të parrahur Përgatitja : Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete do t’ju duhet që të thërrmoni disa nga biskotat. Ndërkohë merrni një pjatë të sheshtë, apo pjatancë të
0 Comments
Përgatitja e gurabieve të kuqe  : 1 kg miell 500 gr sheqer 2 të verdha veze 2 gota e gjysmë ujë (375 ml) 100-150 ml vaj ulliri ose gjalpë tër tretur 1 lugë kafeje sodë buke Përgatitja e kremit të kuq : Pak ngjyrues të kuq ëmbëlsirash (e gjeni në markete) 1 të bardhë veze
0 Comments
Përbërësit : 4 filxhan kafeje me niseshte 4 kokërr vezë 4 filxhan kafe me qumësht pluhur 1 lugë e vogël kafeje me sobë buke Për sherbetin : 1/2 -1 kg sheqer 1 litër ujë Disa karafila Përgatitja :  Si fillim rrahim vezët. Më pas, në një tas shtojmë qumështin pluhur, vezën e rrahur dhe niseshtenë.
0 Comments
Përbërësit: 300 gr miell 400 gr sheqer 750 ml ujë 75 ml vaj ulliri 2 shkopinj kanellë 5 fara karafili 1 ugë çaji ekstrakt vanilje kripë Përgatitja: Këtë recetë ta nisni duke përgatitur fillimisht shurupin. Zgjidhni një tenxhere mesatare dhe në të shtoni sheqerin, ujin, pak kripë, shkopinjt e kanellës bashkë me farat e karafilit.
0 Comments
Përbërësit: 360 gr miell 140 gr sheqer 100 gr gjalpë 100 ml qumësht 1 vezë 1 pako esencë vanilje 5 gr fryrës për ëmbëlsira Kripë Përgatitja: Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete shtoni gjalpin e prerë në kubikë në një enë të thellë, po aty shtoni sheqerin dhe shumë pak kripë. Kini parasysh
0 Comments
Përbërësit: Gjysmë gotë me oriz të bardhë 4 gota e gjysmë me qumësht fshati 4 lugë gjelle me sheqer 2 lugë gjelle me niseshte misri 1 e kuqe veze e rrahur me tre lugë gjelle qumësht fshati Përgatitja: Ndizni furrën në 180 gradë Celsius. Pasi të keni larë me ujë të bollshëm orizin vendoseni në
0 Comments
Përbërësit: 180 gramë kadaif 90 gramë gjalpë të shkrirë dhe të vakët Për shërbetin: 2 gota me ujë 100 gramë sheqer 1 lugë gjelle me lëng limoni Për mbushjen: 60 gramë arra të copëtuara Udhëzimet: Përzieni sheqerin me ujin. Vendoseni tenxheren në zjarr dhe lëreni të marrë një valë. Më pas uleni temperaturën dhe zijeni
0 Comments
Përbërësit : 1.5 litra qumësht 2 kokrra vezë 9-10 lugë sheqer 7 lugë niseshte 1 lugë kafeje vanilje 2 filxhanë çaji me arra të thërrmuara Kanellë Përgatitja : Si fillim, në fundin e tasave të zupave hedhim një shtresë me pak arra të thërrmuara. Hedhim qumështin në tenxhere dhe e vendosim në zjarr të ngadaltë, shtojmë
0 Comments
Përbërësit: 1 petë sfoliat (e gjeni në markete) 1.5 litër qumësht 50 gr gjalpë 2 kokrra veze 1 ½ filxhan niseshte 1 ½ filxhan sheqer Përgatitja: Gatimeshqiptare.com ju udhëzon që të lyeni një tavë me pak gjalpë në të gjithë sipërfaqen e saj dhe shtroni petën sfoliat duke bërë disa vrima në hapësirën e saj përmes
0 Comments
Përbërësit: 3 vezë 1 filxhan çaji kos 1 e 1/2 filxhan çaj sheqer 1 filxhan kafe qumësht 1 filxhan vaj bimor 4-5 filxhan çaji miell 1 pako pluhur pjekës 100 gr rrush I thatë lëngu i një portokalli 1 lugë çaji lëkurë portokalli 1-2 mollë 1 lugë çaji sheqer 1/2  lugë kafeje kanellë Tepsi 26
0 Comments
Përbërësit: 1 l qumësht 500 ml krem qumështi (krem pana) 10 kokrra vezë 10 lugë gjellë sheqer 10 lugë miell 350 qumësht i kondesuar (qumësht panda) 300 ml karamel (gjeni në supermarkete) Përgatitja e pandispanjës: Në një enë hedhim vetëm të bardhat e vezëve dhe të verdhat i lëmë në një enë tjetër mënjanë. Hedhim sheqerin në enën
0 Comments
Përbërësit: 10 vezë ( 8 të verdha të vesë dhe dy vezë të plota ) 1 gotë ujë me kos ose qumësht 1 gotë me vaj 1 paketë me pluhur për pjekje Pak kripë Pak sheqer, 1-1.5 kg miell 1-1.5kg arra 700gr gjalpë i tretur Për sherbetin 2kg sheqer 1.5l ujë Gjysmë limoni Përgatitja: Përgatisni
0 Comments
Përbërësit  : 2 filxhanë çaji me mjaltë 1 filxhan e gjysmë çaji me fara susami 3-4 lugë me vaj ulliri 2 filxhanë çaji me bajame të pjekura dhe të shtypura (por mund të përdorni dhe arror të tjerë sipas dëshirës) Përgatitja : Hapi i parë : Sekreti dhe përbërësi kryesor i hallvasisë është pikërisht salca e
0 Comments
Përbërësit : 180 gr miell 100 gr mjaltë 100 gr arra 1 vezë 50 gr gjalpë 50 ml qumësht Përgatitja : Zgjidh një një enë të thellë. Në të hidhni qumështin, sodën e bukës dhe të përzieni mirë derisa soda të shkrijë. Në një tjetër enë veçmas, rrihni vezën mirë dhe shtojeni tek qumështi duke
0 Comments