Çokollatë Rafaelo

Embelsira

Përbërësit

 • 100 gr sheqer pluhur
 • 2 pako sheqer vanilje
 • Bajame ose lajthi
 • Kokos pluhur
 • 100 gr gjalp i butë
 • 4 lugë gjelle lëng portokalli
 • 300 gram çokollatë e bardhë
 • 160 gram arrë kokosi e grirë.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Fillimisht shkrijmë çokollatën në banjomari. Në një tas vendosim sheqerin pluhur, sheqerin vanilje dhe gjalpin e temperaturës së ambientit.
 2. I përziejmë mirë me një rrahëse vezësh dhe më pas shtojmë gradualisht çokollatën e shkrirë duke e përzier vazhdimisht derisa të formohet një krem i plotë.
 3. Shtojmë më pas dhe 3 lugë lëng portokalli duke vazhduar përzierjen. Në fund shtojmë arrën e kokosit dhe realizojmë një brumë të thërrmuar. Marrim një lugë gjelle dhe e ngjeshim me duar duke i dhënë një formë rrumbullake bonboneve Rafaelo.
 4. Brenda mundë të vendosim një bajame ose një lajthi
 5. I kalojmë më pas në pluhur kokosi dhe i vendosim në një pjatancë në frigorifer që të ngurtësohen.
 6. Më pas mund t’i konsumoni!
 7. Ju bëftë mir!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Tortë e ftohtë me kos dhe fruta
Gjellë me bathë
Qofte me mish pule
Akullore me qumësht
Omletë me spinaq domate dhe djathë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *