Biskota me gjalpë kikiriku

Embelsira

Përbërësit :

Per 15 Cope

12 Vezë 
250-80 gram Sheqer integral 
3200 gram Miell
44-5 lugë Gjalpë kikiriku
52 lugë të vogla Pluhur pjekës për ëmbëlsira
Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet :

Vendosini të gjithë përbërësit në mikser dhe përzijeni derisa të formoni një brum të lidhur, nëse nuk ju lidhet mirë mund ti shtoni akoma dhe pak gjalpë kikiriku.

Formojeni brumin mirë me duar në tavolinën e punës dhe nga ai shkëpusni pjes të vogla sa madhësia e një arre. Shtypeni me dorë dhe vendosini në një tavë me letër furre poshtë. Sipër tyre bëni disa shtypje të lehta me fundin e një piruni.

Veproni kështu dhe për pjesën tjetër të mbetur.

Piqeni në furrën e nxehur më parë në 180°C për 20 minuta.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Akullore me kakao
Tortë e ftohtë me kos dhe fruta
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Reçel me boronica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *