Përbërësit: – 100 g fasule të bardhë;– 3 lugë vaj;– 1 lugë miell;– 1 qepë e vogël e grirë imët;– 1 lugë e vogël spec të bluar;– 1 fletë dafine;– 1 lugë rrepkë të grirë imët;– piper;– kripë. Përgatitja: Fasulen zhyteni në ujë dhe lëreni të qëndrojë, lajeni dhe kullojeni. Fasulen dhe fletën e dafinës
0 Comments
Përbërësit 60 ml Rum Gjysmë filxhani me copa të vogla ananasi 2 copa xhinxher Gjysmë luge jasminë të tharë 90 ml lëng ananasi 60 ml lëng portokalli 1 lugë çaji shurup shege Udhëzimet Vendosni rumin, jasminin, xhinxherin dhe copat e ananasit në një gotë dhe lërini të pushojnë për 15 minuta. Pas 15 minutash shtoni
0 Comments
Përbërësit Miell të mjaftueshëm sa për një picë (të vogël, të mesme të madhe). 283gr gote ose më shumë salcë të picës. Gjysmë filxhani djathë. Dy filxhanë kërpudha të prera. Një lugë vaj ulliri. 5-10 zemre të lulelakrës, të thara dhe të prera. Gjashtë speca të kuqe të prera në copa të vogla. Gjashtë speca
0 Comments
Përbërësit 1 petë sfoliate 2 mollë 30 gr rrush i thatë 30 gr arra 30 gr bajame 1 limon 3 lugë reçel ftoi 1 vezë (e verdha) 1 lugë sheqer Kanellë. Udhëzimet Në një enë hidhni dy kokrrat e mollëve të prera hollë. Njomini me lëngun e limonit dhe i hidhni sheqerin përsipër. Ndërkohë zbutni
0 Comments
Përbërësit 350 gr penne 1 lugë gjelle vaj ulliri 5 lugë gjelle kaperi të kulluara dhe të thara me letër 150 gr ullinj të zinj pa bërthama dhe të grirë 400 gr ton i konservuar në ujë, i kulluar 1 lime, lëkura dhe lëngu 4 lugë gjelle djathë parmixhano i grirë 1/2 tufë borzilok. Udhëzimet
0 Comments
Përbërësit   2 filxhanë çaji me mjaltë 1 filxhan e gjysmë çaji me fara susami 3-4 lugë me vaj ulliri 2 filxhanë çaji me bajame të pjekura dhe të shtypura (por mund të përdorni dhe arror të tjerë sipas dëshirës) Përgatitja Hapi i parë Sekreti dhe përbërësi kryesor i hallvasisë është pikërisht salca e farave të
0 Comments
Përbërësit 1 pulë mesatare 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinj hudhër 1 qepë mesatare 2 lugë gjelle uthull molle gjysme lugë gjelle rigon i grirë 125 ml lëng pule 1 gjethe dafine 150 gr ullinj pa bërthamë 1 tufë majdanoz kripë piper i zi Përgatitja Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete fillimisht
0 Comments
Përbërësit: 200-300 gramë peshk 1 karrotë e madhe 1 karrotë e bardhë e vogël 1 kërcell selinoje Makarona të vogla supe Majdanoz Piper të zi 1-2 lugë gjelle miell 1 të verdhë veze 2 litra ujë Përgatitja: Pasi ta keni pastruar peshkun dhe perimet, futini ato në një tenxhere me ujë të valuar dhe lërini
0 Comments
Përbërësit 350 gr qumësht i kondesuar 30 – 40  gr kakao pluhur Përgatitja Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete zgjidhni një tavë të thellë rreth 11 me 16 cm dhe ta shtoni me letër pjekje. Lëreni tavën mënjanë dhe vazhdoni me pjesën tjetër të përgatitjes. Në një enë shtoni qumështin e kondesuar dhe
0 Comments
Përbërësit 300 g gjalpë i zbutur 250 g krem djathi 300 g sheqer 1 lugë e gjysmë me vanilje 6 vezë 400 g miell Përgatitja Si fillim merrni një tas të madh dhe aty të hidhni gjalpin e zbutur. Shtoni dhe kremin e djathit dhe sheqerin dhe përzjejeni me rrahësin elektrik. Masa duhet të jetë
0 Comments
Përbërësit 500 gr patate të ëmbla 300 gr mish i girirë 1 qepë 1 karotë 1 spec Kripë Piper i zi Vaj ulliri Përgatitja Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete si fillim vini një tigan në zjarr dhe spërkateni me vaj ulliri. Vini të skuqet qepën e grirë, mishin, karotën dhe specin e
0 Comments
Përbërësit 250 g gjalpë 250 g sheqer 4 vezë të plota 2 të verdha vezësh 1 lugë gjelle me vanilje (nëse dëshironi) 360 g miell Gjysmë luge çaji me kripë 1 lugë gjelle me sodë buke 380 g me qumësht Përbërësit Si fillim të gjithë përbërësit t’i keni nxjerrë nga frigoriferi, pasi duhen të jenë
0 Comments
Përbërësit 200 ml krem qumështi (pana për ëmbëlsira) 100 gr krem djathi mascarpone 1 limon Përgatitja Për të nisur këtë recetë fillimisht zgjidhni një enë të thellë për të përzier të gjithë përbërësit. Hidhni fillimisht kremin e qumështit e më pas shtoni djathin mascarpone të cilin e gjeni lehtësisht në markete po me këtë emër.
0 Comments
Përbërësit 400g fiq të freskët 60g rukola 8-10 gjethe borziloku 120g djathë dhie 45g bajame ose arra 2 lugë gjelle vaj ulliri 1 lugë gjelle uthull balsamike ose molle 1 lugë çaji mjaltë Kripë Piper i zi Përgatitja Si fillim nisni me përgatitjen e fiqve duke i larë lehtë me ujë të bollshëm e më
0 Comments