Embelsira

Përbërësit  : 1.5 litra qumësht 2 të verdha veze 9-10 lugë sheqer 7 lugë niseshte 1 lugë kafeje vanilje Reçel qershie Biskota të thërrmuara Përgatitja : Si fillim, në fundin e tasave të zupave hedhim nga një lugë çaji e pak me reçel qershie. Hedhim qumështin në tenxhere dhe e vendosim në zjarr të ngadaltë,
0 Comments
Është shumë e lehtë të përgatitet ky desert i vjetër të cilin gjyshet tona e kanë adhuruar. Nuk ka asgjë më bukur se rahat-llokumi shtëpiak i cili shkrihet në gojë. Nevojiten: – 380 ml ujë; – 300 g sheqer; – 250 ml lëng portokalli; – 140 g nisheste; – 3 lugë lëng limoni, për t’i
0 Comments
Koha e përgatitjes – 10 minuta Përbërësit për tavë me diametër 24 cm:● 500 g luleshtrydhe● 250 g miell● 2 vezë● 6 lugë sheqer● 10 g sodë për ëmbëlsira● 125 g gjalpë i butë si krem në temperaturë ambienti● 300 g kos i trashë Përgatitja:Ndezim furrën në 160°C.Përziejmë gjalpin me sheqerin me rrahësen e vezëve
0 Comments
Përbërësit:  4 vezë, 50 g miell misri, 50 g miell 00, 100 g sheqer, pak kripë, qumësht, 50 g gjalpë. Për petët:  200 g miell, ujë dhe kripë. Përgatitja:  Në tas rrahim vezët me sheqerin, kripë, miellrat dhe më pas shtojmë qumështin. Në tenxhere tretim gjalpin dhe shtojmë të gjithë masën, e ziejmë derisa të
0 Comments
Përbërësit: 160 g arrë kokosi 100 g sheqer 100 g gjalpë 2 vezë 4 lugë miell Vanilje Në tas rrahim vezët me sheqerin, shtojmë gjalpin, arrën e kokosit pluhur, miellin dhe vaniljen. Formojmë brumin dhe i japim formë rrumbullake, i shtypim pak dhe i vendosim në tavë. I pjekim në furrë të para ngrohur më
0 Comments
PËRBËRËSIT: 3 vezë, 200 g sheqer, 100 ml qumësht, 150 g gjalpë, 1 limon lëkura dhe lëngu, 300 g miell dhe 1 fryrës me vanilje. PËRGATITJA: Rrahim vezeët me sheqerin, derisa masa të dyfishohet, shtojmë gjalpin e butë, qumështin, lëngun dhe lëkurën e limonit. E përziejmë mirë dhe në fund shtojmë miellin dhe fryrësin. E vendosim në
0 Comments
Koha e përgatitjes – 10 minuta Përbërësit për tavë me diametër 24 cm:● 3 vezë● 3 mollë ose frutë tjetër● 9 lugë miell● 9 lugë sheqer● 9 lugë qumësht● 9 lugë vaj ulliri● 1 bustinë sodë për ëmbëlsira Përgatitja:Ndezim furrën në 180° C.Përziejmë me rrahësen e vezëve me dorë, sipas kësaj radhe: vezët me sheqerin,
0 Comments
Përbërësit për brumin e copave të sheqerpares (dalin afërsisht 20 copë prandaj mund të bëni dhe gjysmë doze): 125 g gjalpë i tretur i vakët, 200 g sheqer,2 vezë,100 g miell misri i bluar imët (semola), 1 lugë e vogël me lëkurë limoni të grirë, 1 bustinë sodë për ëmbëlsira, 1 bustinë vanilje, 280 g miell 00, disa kokrra lajthi të qëruara, për
0 Comments
Koha e përgatitjes – 40 minuta Përbërësit për kekun: për tavë drejtkëndëshe 33×23 cm, nëse bëni gjysmën e dozës, përdorni tavë 23×17 cm. 6 kokrra vezë 200 g sheqer 200 g miell 1 bustinë vanilje 8 g sodë për ëmbëlsira 1 majë luge kripë 150 g gjalpë i tretur i vakët Për kremin me qumësht:
0 Comments
Përbërësit: 360 gr miell 250 gr gjalpë i zbutur 3 lugë kafeje kanellë pluhur 2 lugë gjelle maja pluhur 80 gr sheqer ½ kutie qumësht i kondensuar 125 gr feta molle të thata të grira imët 1 lugë kafeje ekstrakt vaniljeje Përgatitja: Ngrohni furrën në 180 gradë, punoni së bashku gjalpin dhe sheqerin në mënyrë
0 Comments
Koha e përgatitjes – 30 minuta bashkë me pjekjen PËRBËRËSIT: 120 g miell orizi, 30 g miell misri i bluar imët, 80 g gjalpë i butë në temperaturë ambienti, 100 g arra të qëruara, të grira në thërrime ose lajthi, 50 g bajame të qëruara, 40 g mjaltë, 1 vezë, 70 g sheqer kaf, 1 limon
0 Comments
Përbërësit: 1 gotë sheqer 3 gota ujë 1 gotë niseshte ½ gote gjalpë Arra, rrush i thatë Pergatitja : Tretim niseshtenë në një gotë ujë. Në tenxhere shtojmë sheqerin dhe e karamelizojmë me pak ujë derisa të marri ngjyrë, shtojmë ujin që mbeti dhe e përziejmë me kujdes derisa të tretet sheqeri plotësisht, shtojmë gjalpin
0 Comments
Na duhen për nje tavë me diameter 28 cm:4 veze6 luge sheqer (ose me shumë po e deshet te ëmbël)1 gotë kos (250 g)50 g niseshte250 g miell (ose 220 miell + 30 g miell kokosi)1 bustinë sodë për ëmbëlsira ( 15 g)1 kg mollë te qëruara e te prera në kubike.Lekure limoni e grirë
0 Comments
Përbërësit për tavë katrore 24 x 24 ose të rrumbullakët me diametër 26/28cm: ● 3 vezë në temperaturë ambienti● 150 g gjalpë i butë në temperature ambienti (si krem)● 150 g niseshte misri● 150 g niseshte patatesh● 120 ml qumësht në temperature ambienti● 300 g sheqer Përgatitja:  Ndezim furrën në 150 gradë. Në robot rrahim
0 Comments