Vegjetariane

Përbërësit : 200g gjizë 90g proshutë (nëse nuk e dëshironi mund të mos e përfshini në recetë) 1 lugë gjelle me djathë të thërrmuar 250 ml ujë ose qumësht 1 vezë Bukë të thekur të thërrmuar Kripë Piper të zi Përgatitja : Për të përgatitur qoftet e shijshme me gjizë, në një tas të bashkoni
0 Comments
Përbërësit: 3-4 peshq të plotë, bashkë me kokën, lëkurën dhe halat 3 lugë gjelle me vaj ulliri 2 qepë të grira 1 karrotë e prerë 3 shirita selinoje të copëtuara 4 thelpinj hudhër 1 copë e vogël xhenxhefili e grirë Një tufë majdanoz 1 gjethe dafine Çerek gote me uthull molle 3 litra ujë Kripë
0 Comments
Përbërësit : (Përbërësit më poshtë për 4-5 persona) 300 gr brokoli 4 kokrra vezë 3-4 lugë gjelle gjizë ose djathë i thërrmuar 2-3 filxhanë kafeje me vaj ulliri Kripë Piper Përgatitja : Brokoli pastrohet nga gjethet dhe i hiqet kërcelli. Tufat e mëdha të luleve ndahen në degëza të vogla. Lahen në ujë të ftohtë dhe
0 Comments
Përbërësit: 1 gotë( 200 ml) miell misri 1 gotë miell gruri 150 g djathë 4 vezë 1 gotë dhallë 1 fryrës 150 g ullinj 100 ml vaj ulliri ½ lugë kafeje kripë Përgatitja:Në një enë të thellë përziejmë vezët me mikser , më pas hedhim vajin dhe dhallë duke i përzier. Ullinjtë i presim në
0 Comments
Furrën ngroheni në 200 gradë. Tavën lyejeni me gjalpë. Në një enë bëni bashkë hudhrën pluhur dhe piperin cayenne bashkë me shtalpën për gatim. Gjysmën e kungullit të prerë vendoseni në tavën për pjekje, kriposeni dhe piperoseni. Sipër kungullit të renditur hidhni ¼ filxha parmexhan dhe ¾ e lugëzës me sherebelë të thatë. Shtroni edhe
0 Comments
Përbërësit Brumë pice Salcë domateje 1 patëllxhan 1 kungull jeshil 1 domate e vogël 1/4 spec jeshil 1/4 spec i kuq 4 kërpudha Champignon Disa gjethe borziloku Disa gjethe majdanozi 2 gjethe sallatë jeshile 2 lugë gjellë vaj të aromatizuar Udhëzimet 1.Hapim brumin e picës në një tavë me madhësi 30×40 cm dhe e pjekim
0 Comments
Peta e trashë e brumit bashkë me kërpudhat dhe djathin, jaën gjëja më e mirë që mund të keni provuar këto kohët e fundit! Është një pjatë që I ka të gjitha të mirat brenda dhe përdoret kryesisht për festa! Për 5-6 personaPërbërësit:● 5 kërpudha të freskëta të tipit Portobello● 1 pako kërpudha të freskëta
0 Comments
Përbërësit:1 brume sfoliat gati ● 4 patate te ziera ● 150g Mozzarella ● 2 veze ● 100ml qumesht ● 2 luge gjelle djathe Parmigiano i grire ● kripe Përgatitja:1.Brumin sfoliat e veme ne taven qe do te perdorim te cilen e kemi lyer me pare me gjalpe e miell. E shpojme me pirun dhe e
0 Comments
Përbërësit për 4 persona:4 patate mesatare2 thelpinj hudhërPak gjalpPak vaj ulliriKripë, piperPak spec djegës1 gotë qumësht (ose lëng mishi apo perimesh)Djathë gorgonzola të butë Përgatitja:Zieni patatet deri sa të zbuten. Pastrojini nga lëkura dhe shtypini mirë në një tas. Hidhni të gjithë përbërësit e tjerë dhe përziejini mirë në mënyrë që të përftoni një masë
0 Comments
Përbërësit për një tavë mesatare:300 gr miellPak ujëKripëVaj ulliri Për mbushjen:Perime sipas dëshirës; mund të zgjidhni kunguj, speca të kuq, patëllxhan…1 qepë të kuqeErëzaHudhra Përgatitja:Përgatisim së pari brumin duke përzier e punuar mirë të gjithë përbërësit e tij. Kur të kemi arritur një masë të ngjeshur por jo shumë të fortë, e lyejmë brumin me
0 Comments
Një recetë tradicionale (e njohur nga disa si dollma rrushi) e lehtë dhe e ushqyeshme në të njëjtën kohë. Gjethet e rrushit të mbushura me oriz janë shumë të shijshme në këtë mënyrë. Përbërësit gjysmë kg oriz 2 kokrra vezë erëza 1 dorë qepë e njomë gjethe rrushi Përgatitja 1 Si fillim ziejmë pak gjethet e rrushit derisa
0 Comments
  Përbërësit 1 kg thana (të pjekura mirë) 1.5 kg sheqer (sipas nevojës) Përgatitja 1 Në një enë të madhe vendosen thanat me pak ujë dhe ziejnë derisa sa të zbutet lëkura. Përzihen herë pas here me lugë druri që mos të ngjiten. 2 Kalohen në një sitë që të veçohen bërthamat dhe ndonjë cipë
0 Comments
Përbërësit 5 kallinj misër (të shkoqur) 1 lugë gjelle gjalpë pa kripë 2 filxhanë kungull (të njomë,të grimcuar) 1/2 lugë kripë kosher 1/4 filxhani qepë e kuqe (e grirë imët) 1 e gjysmë lugë uthull molle 2 lugë gjelle vaj ulliri 1/2 luge piper i zi (i bluar në çast) 1/4 filxhani Cilantro (i freskët)
0 Comments
Përbërësit 60 gr gjalpë pa kripë 1 qepë 3 kastravec 1.5 lt lëng pule gjysmë tufe qepujkë (me bishta jeshilë) gjysmë tufe majdanoz (i freskët) 2 limon 200 ml ajkë Përgatitja 1 Qërojmë dhe presim në kube qepën dhe presim fort edhe trangujt. 2 Shkrijmë gjalpin në një tigan të madh dhe e përziejmë me
0 Comments