Kadaif me qumësht

Embelsira

PËRBËRËSIT: 

250 g kadaif,

100 g gjalpë,

100 g arra,

500 ml qumësht
1 vanilje,

200 g sheqer dhe 100 g qumësht i kondesuar.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

PËRGATITJA: 

Hapeni kadaifin edhe mblidheni role pasi ti keni vendosur arrat.

I vendosni në tavë dhe shtoni gjalpin e tretur.

Pjekja 1 orë me 160 gradë derisa të thahet plotësisht e të marri ngjyrë.

E lini të ftohet plotësisht.

Nxehni qumështin, shtoni vaniljen dhe sheqerin derisa të tretet.

Pasi ftohet pak e hidhni mbi kadaif dhe lëreni ta thithi të gjithën.

Më pas shtoni qumështin e kondesuar dhe e shijoni të ftohtë.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Qofte me mish pule
Supë me pulë e hudhra
Reçel me boronica
Akullore me kakao
Biskota të kripura me borzilok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *