Tortë me çokollatë

Embelsira

Përbërësit: 

5 vezë,

1 gotë qumësht,

1 gotë e çajit vaj,

18 lugë sheqer,

12 lugë miell,

1 pluhur për pjekje (pecivë),

1 sheqer vanile,

6 lugë kakao,

çokollatë kuzhine.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja: 

Në një enë kuzhine shtojmë qumështin dhe sheqerin, i përziejmë në fillim me tel kuzhine pastaj shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekje e përziejmë masën dhe ia shtojmë kakaon.

E përziejmë përsëri masën me lugë druri dhe pasi të jetë gati e hedhim në tepsi për ëmbëlsira të lyer me vaj.

Ngrohim furrën paraprakisht dhe e pjekim në 180 gradë C për 20 minuta.

Torta piqet shpejtë prandaj duhet ta shikoni me shkop .

Më pas hedhim çokollatën e kuzhinës të përgatitur më parë me pak qumësht dhe një lugë vaj dhe sapo të jetë gati ia hedhim tortës.

Mund ta dekoroni sipër sipas dëshirës. Ju bëftë mirë!

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Omletë me spinaq domate dhe djathë
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Gjellë me bathë
Reçel me boronica
Tortë e ftohtë me kos dhe fruta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *