Shendeti & Keshilla

Kjo perime fantastike, e cila përgatitet në qindra receta gatimi, krahas shijes së saj ka dhe shumë vlera shëndetësore për organizmin. Por vlera edhe më të mëdha dhe mirëbërëse për organizmin ka lëkura e patates, e cila gabimisht përfundon në koshin e plehrave. Ky lëng rekomandohet për personat që vuajnë nga diabeti, problemet me zemrën, niveli
0 Comments
Brumi : Për një picë të mirë brumin duhet ta përgatisni gjithnjë në shtëpi. Nuk ka rëndësi sa shumë alterative cilësore ju orfron tregu, si brumi i bërë vetë nuk e ka shijen asnjëri. Brumi i bërë në shtëpi do të ketë shijen që ju preferoni si dhe përbërësit e shëndetshëm të shtëpisë tuaj. Mund
0 Comments
Çfarë është matcha? Matcha është një çaj jeshil i pasur me elemente të shëndetshme. Çaji që njohim rëndom, është një përzierje që prodhohet nga bima “Camellia Sinensis”, ndërsa përzierjet e tjera janë thjesht lëngje bimësh. Në japonisht “cha” do të thotë çaj, dhe “ma” do të thotë pluhur, pra pluhur çaji. Por një filxhan matcha
0 Comments
Ekspertët konfirmojnë se fasulet e zeza kanë disa vlera ushquese që i dallojnë nga fasulet e tjera. Mes të mirave shëndetësore të tyre, fasulet e zeza ndihmojnë në forcimin e kockave, ato përmbajnë vitamina dhe minerale që mbrojnë fuqishëm zemrën. Hekuri, kalçiumi, fosfori, magnezi dhe zinku ndihmojnë në ndërtimin dhe mirëmbajtjen e strukturës së kockave
0 Comments
Çfarë është qumështi i kondensuar : Qumështi i kondensuar vjen nga qumështi i lopës që ka humbur pjesën më të madhe të përmbajtjes ujore. Më pas pjesës së mbetur i shtohet sheqer. Ky qumësht përdoret gjerësisht në ëmbëlsira të ndryshme. Si të përgatisni qumështin e kondensuar : Zierja e qumështit me sheqer në një temperaturë
0 Comments
Sipas studimeve, kjo perime përmban një substancë e cila është në gjendje të ndihmojë në parandalimin e krijimit të qelizave të dëmshme. Mes perimeve, më i shëndetshmi është brokoli, i pasur plot me antioksidantë aktiv dhe shumë i shëndetshëm. Në saj të të dhënave të gjetura, u kuptua që brokoli përmban disa enzima të quajtura
0 Comments
Si të pastroni dhe qëroni në mënyrën e duhur preshin ! Prisni rrënjët : Zakonisht të gjithë fillojmë më larjen e perimeve, por tek preshi ju duhet që të hiqni rrënjët. Duke qenë se rrënjët janë pikërisht ato që mbajnë sasinë më të madhe të dheut, largimi i tyre jua lehtëson punën. Qëroni bishtat në
0 Comments
Fasulet nga njëra anë janë shumë të pasura me proteina dhe nga ana tjetër kanë shumë pak kolesterol. Fasulet janë plot me fibra dhe magnez, ndërkohë, studimet tregojnë se bishtajoret mund të ulin nivelin e kolesterolit dhe të zvogëlojnë rrezikun e disa llojeve të problemeve. Fasulet e bardha kanë shumë më shumë se hekur se
0 Comments