Cokollatë shtëpie

Embelsira

Përbërësit

 • ½ gotë me vaj kokosi organik
 • 1/3 gotë me mjaltë të lëngshëm ose shurup panje
 • ½ gotë me kakao pluhur të hidhur
 • 1 ½ lugë çaji me ekstrakt menteje
 • 1 ½ gotë me gjalpë kikiriku.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Merrni një tavë qelqi dhe shtroni në të një letër kuzhine.
 2. Ndërkohë në një tigan në nxehtësi mesatare shkrini vajin e kokosit.
 3. Sapo të shkrijë tërësisht shtoni shurupin e panjes, kakaon pluhur dhe ekstraktin e mentes.
 4. E fikni zjarrin dhe shtoni gjalpin e kikirikut. I përzieni të gjitha derisa përbërësit të kombinohen mirë.
 5. E shtroni masën që përgatitët tek tava e qelqit.
 6. E niveloni mirë dhe e fusni në frigorifer në ngrirje për 3 orë.
 7. Më pas e ndani në katrorë të vegjël dhe shijojeni!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Tortë e ftohtë me kos dhe fruta
Biskota të kripura me borzilok
Supë me pulë e hudhra
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Reçel me boronica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *