Month: December 2017

Përbërësit 300 gr filetë viçi miell 1 gotë verë e kuqe salcë soje ujë vaj ulliri kripë Përgatitja 1 Hidhni miellin “Teuta” në një pjatë. Kaloni në të filetot e viçit. 2 Skuqni filetot në një tigan me vaj ulliri. Shtoni kripë. Shtoni 1 gotë verë të kuqe, kripë, piper dhe pak lajthi të copëtuara. 3 Shtoni
0 Comments
Përbërësit 2 gota miell 2 lugë gjelle kakao pluhur (e paëmbëlsuar) 1 e gjysmë lugë çaji pluhur pjekës gjysmë lugë çaji kripë gjysmë filxhan gjalpë 1 e gjysmw filxhan sheqer (i bardhë) 2 vezë 2 lugë çaji ekstrakt vaniljeje 2 gota salcë (e paëmbëlsuar) 1 filxhan çokollatë (copa jo shumë të ëmbla) gjysmë filxhan arra (të copëtuara) Përgatitja 1 Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. 2 Lyejmë me yndyrë dhe miell një
0 Comments
Përbërësit: 4 lugë gjelle me vaj ulliri 2 lugë gjelle uthull 400gram kos 4 thelpi hudhra 1 kastravec 1 lugë gjelle koper pak kripë Përgatitja: Grijmë imët hudhrat dhe kastravecat. Vendosim kosin (mundësisht sa më të trashë) në një enë qelqi. I shtojmë hudhrat, kastravecin,uthullën dhe vajin e ullirit. I trazojmë mirë dhe ndërkohë i
0 Comments
Përbërësit 2 gota qumësht 4 kokrra patate (të prera në feta të holla) 1 pako gjalpë kripë rozmarinë 100 gr djathë kaçkavall Përgatitja 1 Merrni një tavë dhe e lyeni me pak gjalpë Lufra. Qëroni patatet dhe i shtroni me kujdes. Sipër i shtoni pak kripë dhe qumështin Lufra. 2 Shtoni rozmarinën dhe djathin kaçkavall të prerë në pjesë të vogla. Në fund shtoni
0 Comments
  Përbërësit: -15 qepujka, -400 gr geshtenja të qeruara të pjekura, -pak trumzë të tharë, -2 thelpinj hudhër, -gjokset e 1 gjeli, -vaj ulliri, -1/4 filxhan lëng mishi, -2 luge mustardë, -kripe, piper.   Përgatitja: 1. Hapni filetot e gjoksit të gjelit, i rrihni deri sa të arrijnë në 1cm trashësi. 2. Spërkatini filetot me vaj ulliri, kripë, piper dhe në fund i lyeni
0 Comments
Përbërësit 1 miell për ëmbëlsira 4 kokrra vezë sheqer pluhur fruta 3 lugë gjelle sheqer kakao pluhur Përgatitja 1 Merrni një ¼ e panettones dhe e grini imët me dorë. Në një enë shtoni vezët, sheqerin pluhur nga Spar dhe i trazoni mirë me anë të një rrahësi elektrik. Më pas i shtoni panettonen e grirë. 2 Merrni
0 Comments
Përbërësit 1 gotë qumësht Beshamel vaj ulliri petë lazanje  salcë domatesh (Salcë me mish ) djathë kaçkavall Përgatitja 1 Në një tigan të thellë në zjarr mesatar shtoni qumështin dhe salcën beshamel . Trazojini mirë. Shtoni një lugë gjelle vaj ulliri. E lini masën rreth 5 minuta derisa të trashet. 2 Më pas e hiqni nga zjarri dhe vendosni
0 Comments
Përbërësit koncentrat pule vaj ulliri pulë miell gruri miell misri kripë 2 gota ujë 2 kokrra qepë (të grira imët) majdanoz Përgatitja 1 Në një enë copëtoni imët “Gallina Blancën”. Shtoni vajin e ullirit “Olitalia”. Vendosni pulën në një tenxhere për të zierë. Sipër i shtoni masën që përgatitëm. 2 Ndërkohë në një enë shtoni miellin e grurit
0 Comments
Përbërësit vaj luledielli (“Olim”) 1 filxhan sheqer kokrra vezë 2 gota miell 1 lugë sheqer pluhur 100 gr çokollatë (me ngjyra) 1 lugë kafe ngjyrues ushqimor Përgatitja 1 Në një enë kombinoni sheqerin dhe vajin e lulediellit. Trazojini mirë dhe ndërkohë i shtoni kosin. Vazhdoni ti përzieni dhe shtoni vezët. 2 Pasi të jetë krijuar një masë homogjene shtoni miellin, sheqerin pluhur dhe
0 Comments
Përbërësit 3 gota patate (të prera në kube) 1/4 filxhan qepë 2 vezë 6 biskota (të kripura) 1 lugë çaji kripë 1/4 lugë çaji piper i zi 1/2 filxhan vaj Përgatitja 1 Lajini patatet mirë dhe më pas grijini ato në rende të holla. 2 Shtojini në një enë dhe më pas hidhni në të edhe qepët e prera hollë, vezët, biskotat e kripura
0 Comments
Përbërësit 1 tufë majdanoz 50 gr gjalpë 1 lugë çaji kripë 150 ml qumësht 1 vezë 100 ml pana (qumësht pana) 3 lugë miell 2 fije presh Përgatitja 1 Në një enë hedhim qumështin, gjalpin, kripën, miellin dhe i vëmë në zjarr. I përziejmë pak e nga pak deri sa të trashet beshameli. 2 E heqim nga zjarri dhe më pas shtojmë preshin dhe majdanozin e prerë.
0 Comments
Përbërësit 200 gr mish viçi 500 gr spinaq 80 gr oriz 1 kokërr qepë (mesatare) 6 qepë e njomë 2 lugë gjelle vaj ulliri 1 kokërr domate 1 degë nenexhik kripë piper 800 ml ujë Përgatitja 1 Hidhni në një tenxhere vajin e ullirit, shtoni mishin e prerë në copa, kripë dhe piper dhe lërini të skuqen copat e mishit. 2 Kur të kenë marrë
0 Comments
Përbërësit 60 gr djathë dhie (i freskët, në temperaturën e dhomës) 2 lugë djathë kaçkavall (i grirë hollë) 1 lugë erëza (si trumzë, majdanoz etj.) 1 thelpi hudhër (e vogël) 1 lugë çaji lëng limoni kripë (e trashë) piper 24 ullinj (të mëdhenj) 3 degë trumëz 2 spec i kuq (të thatë) 2 rripa të trashë lëkurë limoni 1/2 kupë vaj ulliri Përgatitja 1 Përzieni djathin e dhisë, kaçkavallin, bimët aromatike, hudhrën
0 Comments
    Përbërësit 250 gr qiqra 200 gr gështenja 100 gr domate (tulin) 4 feta bukë (shtëpie) 4 lugë gjelle vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 thelpi hudhër 1 tufë majdanoz kripë piper Përgatitja 1 Grini hudhrën dhe majdanozin dhe i hidhni në vaj të ngrohtë në temperaturë të ulët. 2 Shtoni gështenjat dhe i
0 Comments