Tavë me patate dhe qumësht

Perime, Pjata kryesore, Te shpejta

Përbërësit
  • 2 gota qumësht
  • 4 kokrra patate (të prera në feta të holla)
  • 1 pako gjalpë
  • kripë
  • rozmarinë
  • 100 gr djathë kaçkavall
Përgatitja
1
Merrni një tavë dhe e lyeni me pak gjalpë Lufra. Qëroni patatet dhe i shtroni me kujdes. Sipër i shtoni pak kripë dhe qumështin Lufra.
2
Shtoni rozmarinën dhe djathin kaçkavall të prerë në pjesë të vogla. Në fund shtoni pak gjalpë Lufra në të gjithë tavën.
3
E fusni në furrë për 1 orë, në temperaturë 120 gradë. Pasi tw jetw gati e nxirrni nga furra dhe shijojeni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *