Fileto viçi me Salcë soje

Pjata kryesore, Salce
Përbërësit
  • 300 gr filetë viçi
  • miell
  • 1 gotë verë e kuqe
  • salcë soje
  • ujë
  • vaj ulliri
  • kripë
Përgatitja
1
Hidhni miellin “Teuta” në një pjatë. Kaloni në të filetot e viçit.
2
Skuqni filetot në një tigan me vaj ulliri. Shtoni kripë. Shtoni 1 gotë verë të kuqe, kripë, piper dhe pak lajthi të copëtuara.
3
Shtoni salcë soje “Ponti” dhe pak ujë. Lërini të gatuhen për disa minuta.
4
Vendosini në një pjatë për servirje dhe shërbejini me pak salcë nga tigani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *