Panettone me fruta pylli

Embelsira, Te shpejta

Përbërësit
  • miell për ëmbëlsira
  • 4 kokrra vezë
  • sheqer pluhur
  • fruta
  • 3 lugë gjelle sheqer
  • kakao pluhur
Përgatitja
1
Merrni një ¼ e panettones dhe e grini imët me dorë. Në një enë shtoni vezët, sheqerin pluhur nga Spar dhe i trazoni mirë me anë të një rrahësi elektrik. Më pas i shtoni panettonen e grirë.
2
Merrni një gotë dhe shtoni brenda një garuzhde nga masa që përgatitët. Vendoseni në frigorifer.
3
Ndërkohë në një tigan shtoni frutat e ngrira nga Spar dhe 3 lugë gjelle sheqer. I trazoni mirë dhe e lini përreth 5 minuta.
4
Merrni një pjatë dhe vendosni anash pak kakaopluhur. Vendosni ne qendërpanettonen dhe sipër shtoni frutat e pyllit. Koha për ta shijuar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *