Lazanja

Kalorike, Pasta dhe rizoto

Përbërësit
  • 1 gotë qumësht
  • Beshamel
  • vaj ulliri
  • petë lazanje
  •  salcë domatesh (Salcë me mish )
  • djathë kaçkavall
Përgatitja
1
Në një tigan të thellë në zjarr mesatar shtoni qumështin dhe salcën beshamel . Trazojini mirë. Shtoni një lugë gjelle vaj ulliri. E lini masën rreth 5 minuta derisa të trashet.
2
Më pas e hiqni nga zjarri dhe vendosni një shtresë në një tavë. Vendosni një shtresë lazanja . Sipër shtoni salcën me mish të grirë. Shtoni përsëri salcën beshamel.
3
Përsëriteni këtë procedurë tri herë. Sipër i shtoni djathë të grirë. Vendoseni në furrë për 30 minuta në temperaturë 180 gradë. Shijojeni!

Articles You May Like

MERLUC ME SALCË DOMATE
Jambalaya – Gatime Deti
Vongole me verë të bardhë
Sallate me oktapod
LEVREK I PJEKUR ME PATATE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *