Month: December 2017

  Përbërësit 4 fletë sallatë jeshile 2 feta bukë (shtëpie) 100 gr djathë parmixhano 2 thelpinj hudhër 1 lugë salcë Worcestershire 1 vezë kripë piper uthull vere të bardhë 2 lugë lëng limoni 150 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Për të pregatitur sallatën Cezar, duhet që të zgjidhni fletët më të mira të marules, lajini dhe thajini pa i prishur fletët. 2 Më pas, bukën prijini
0 Comments
Përbërësit 1/2 filxhan thërrime buke 1/4 filxhan djathë (i grirë) 2 vezë 3 kungulleshkë Përgatitja 1 Ngrohni fillimisht furrën në temperaturën 220 gradë Celcius. 2 Lyeni një letër alumini me pak yndyrë dhe lëreni mënjanë. 3 Shtoni thërrimet e bukës dhe djathin në një enë të cekët dhe përziejini sëbashku. 4 Më pas hidhni vezët në një enë tjetër dhe i rrihni me anë
0 Comments
Përbërësit 6 kokërr vezë 120 gr sheqer 10 gr sheqer (për kafene) 500 gr maskarpone 50 gr kakao (sipas dëshirës) 50 gr çokollatë (sipas dëshirës) 100 gr fruta (sipas dëshirës të prerë ne kubikë) 400 gr biskota (biskota Savoiardi) Përgatitja 1 Ndani të verdhat nga të bardhat e vezëve dhe shtojini gjysmën e sasisë së sheqerit. 2 Përziejini me përzierës elektrik derisa të përftoni një masë të qartë
0 Comments
Përbërësit 1.2 lt ujë 500 gr oriz (Oriz Carnaroli Gold) kripë 1 bustinë shafran 100 gr djathë kaçkavall 200 gr Mocarela (ose cdo lloj tjetër djathi) 200 gr miell gr bukë (e grirë) 400 ml vaj luledielli (vaj luledielli Gold Teuta) 300 ml ujë Përgatitja 1 Lëreni ujin të vlojë në një tenxhere të thellë dhe shtoni orizin kur të jetë duke zierë vrullshëm bashkë me kripën. 2
0 Comments
Përbërësit 300 gr makarona tub 3 kokrra vezë 100 gr djathë i bardhë 1 e gjysmë filxhan çaji qumësht 2 lugë gjelle gjalpë 2 lugë gjelle miell 1 lugë gjelle djathë kaçkavall (i grirë) Përgatitja 1 Marrim miellin dhe e hedhim në tiganin me gjalpë. I shtojmë qumështin dhe i përziejmë derisa të mos bëhen kokrriza dhe të krijohet një masë e trashë. 2
0 Comments
Përbërësit 1 pako makarona (makarona kaneloni) 300 gr mish i grirë 100 gr kërpudha porçini (të prera hollë) 50 gr djathë Gorgonxola 100 gr djathë kaçkavall 50 ml pana (qumësht pana) 200 ml qumësht 100 gr rukola vaj ulliri Përgatitja 1 Në tigan hedhim mishin me kërpudha dhe i kavardisim në pak vaj ulliri. 2 Shtojmë dhe rukolën, djathin blu (gorgonxola), kaçkavallin. 3 I përziejmë dhe
0 Comments
Përbërësit 1 fetë bukë 1 copë spec jeshil 1 kokërr qepë 2 thelpi hudhër 1/2 copë kastravec (i qëruar) 3 kokrra domate (të mëdha, të shtrydhura) 6 kokrra bajame (pa lëkurë) 10 gr kripë 1 gr piper 2 gr kumel 500 ml ujë (shumë i ftohtë) 2 fije majdanoz 60 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Kaloni të gjithë përbërësit në blender. 2 Hidhini sipër një shirit vaj ulliri extra virgin dhe shërbejeni.
0 Comments
Përbërësit 200 gr thjerrëza të kuqe 200 gr grurë (i qëruar) 1 kokërr qepë (e grirë imët) 1 lugë koncentrat domatesh 1 lugë e vogël kripë 1 lugë e vogël spec i kuq 1 lugë e vogël kumin pluhur 1 tufë majdanoz (i grirë) 6 copë qepë e njomë (të grira) Përgatitja 1 Lani mirë thjerrëzat dhe ziejini me ujë (4-fishi i sasisë së thjerrëzave), për rreth 20 minuta, ose deri
0 Comments
Përbërësit 3 lugë gjelle vaj ulliri 1 qepë (e vogël, e qëruar dhe e prerë hollë në formë kubike) 3 thelpinj hudhër (të qëruar dhe të prerë imët) 1 1/2 filxhanë thjerrëza (të vogla jeshile) 400 gr domate (të copëtuara) 0.4 litër lëng pule (ose lëng perimesh) 2 filxhanë ujë 2 gjethe dafine kripë piper 1/3 filxhan majdanoz (i freskët i copëtuar) Përgatitja 1 Nxehim vajin e ullirit në një
0 Comments
Përbërësit 60 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër) 100 gr pançetë (ose Proshutë të coptuar) 100 gr kërpudha 2 kokrra qepë (mesatare të grira) 2 karotë (të grira) 2 degë selino (të prera) 4 thelpinj hudhër (e grirë) 2 gjethe dafine 15 gr kripë 2 gr piper (i bluar në çast) 1 degë borzilok (i freskët ose i thatë) 10 gr gjethe trumzë (e grirë imët) 45 gr miell 30 ml pastë domateje 10 ml salcë Worcestershire 500 ml verë
0 Comments
Përbërësit 6 kokrra vezë (të bardhat) 400 gr sheqer pudër 250 gr pudër bajamesh 3-4 pika ngjyrues ushqimor pak kripë Përgatitja 1 Hedhim të bardhat e vezëve bashkë me pak kripë në një tas. I rrahim derisa të bëhen shkumë. 2 Me ndihmën e një site, hedhim gjysmën e sheqerit pudër te shkuma e vezëve dhe vazhdojmë ta rrahim përsëri me
0 Comments
Përbërësit oriz (Carnaroli “Spar”) 2 pako gjalpë qepë (e grirë) 2 gota lëng perimesh kërpudha (në kavanoz) djathë Grana Padano majdanoz (i grirë) 1 degë rozmarinë pak piper Përgatitja 1 Në një tigan skuqni gjalpin dhe qepën e grirë. Trazojini mirë dhe shtoni orizin Carnaroli. Pas 3 minutash shtoni lëngun e perimeve dhe pak piper. 2 Tani shtoni kërpudhat. I përzieni mirë dhe
0 Comments
Përbërësit 1 lt qumësht 100 gr margarinë 1 bustinë vanilje 8 lugë gjelle niseshte 10 lugë gjelle sheqer Përgatitja 1 Përgatitja nis shumë thjeshtë dhe mjafton të përzieni në një tenxhere qumështin e nxehtë me niseshten, përzieni mirë derisa niseshteja të jetë tretur. 2 Shtoni sheqerin, margarinën dhe vaniljen. 3 Përzieni derisa kremi të jetë trashur. 4 Ëmbëlsira është gati. Ju
0 Comments