Sufle me Presh

Perime, Te shpejta

Përbërësit
  • 1 tufë majdanoz
  • 50 gr gjalpë
  • 1 lugë çaji kripë
  • 150 ml qumësht
  • vezë
  • 100 ml pana (qumësht pana)
  • 3 lugë miell
  • 2 fije presh
Përgatitja
1
Në një enë hedhim qumështin, gjalpin, kripën, miellin dhe i vëmë në zjarr. I përziejmë pak e nga pak deri sa të trashet beshameli.
2
E heqim nga zjarri dhe më pas shtojmë preshin dhe majdanozin e prerë. I lemë të regjen pak të gjitha bashkë.
3
Ndërkohë në një enë tjetër rrahim vezën me qumështin pana dhe shtojmë beshamelin me preshin.
4
I përziejmë mirë derisa të lidhen së bashku.
5
E hedhim në tavë suflenë dhe e fusim në furrë për 20 minuta në 180 gradë Celsius.

Articles You May Like

Tavë me bamje
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Akullore me kakao
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Petulla të mbushura me djathë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *