Supë me Qiqra dhe Gështenja

Perime, Supa

 

 

Përbërësit
250 gr qiqra
200 gr gështenja
100 gr domate (tulin)
4 feta bukë (shtëpie)
4 lugë gjelle vaj ulliri (ekstra i virgjër)
1 thelpi hudhër
1 tufë majdanoz
kripë
piper

Përgatitja
1
Grini hudhrën dhe majdanozin dhe i hidhni në vaj të ngrohtë në temperaturë të ulët.
2
Shtoni gështenjat dhe i lini të skuqen për pak minuta.
3
Më pas hidhni tulin e domates , qiqrat, pak kripë e piper. Pas pesë minutash, shtoni rreth 2 kile ujë për të zierë qiqrat.
4
Pasi ka përfunduar zierja hiqni supën dhe e vendosni në frigorifer të mbuluar.
5
Në momentin e fundit ngroheni supën në temperaturë të ulët. E shoqëroni me bukë të thekur dhe me nëse ju pëlqen edhe me djathë grana.

Articles You May Like

Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë
Mollë të karamelizuara me arra
Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Petulla të mbushura me krem
Mish me spinaq dhe oriz në furrë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *