Kalorike

Përbërësit 500 gr qershi 60 gr çokollatë 4 kokrra vezë 200 gr sheqer 120 gr miell 30 gr kakao pluhur 2 vezë (të bardhat) 200 gr krem djathi kripë Përgatitja 1 Copëtojmë çokollatën dhe e shkrijmë në banjë mari. Rrahim vezët me 80 g sheqer derisa të zbardhen. 2 Masës së krijuar i shtojmë miellin,
0 Comments
Përbërësit 200 gr pandispanjë 250 gr maskarpone 400 ml pana (fresca,lëng për ëmbëlsira) 50 gr sheqer pluhur 100 ml kafe (e përgatitur) 8 gr fletë xhelatine 1 lugë kafe 8 kokrra kafeje 1 lugë e vogël kafe (pluhur) Përgatitja 1 Fillimisht vendosim fletën e xhelatinës në ujë të ftohtë për 10 minuta. 2 Në një
0 Comments
Përbërësit 100 gr mish viçi 5 gr gjalpë 20 gr spinaq 10 ml birrë 20 gr djathë kaçkavall 40 ml vaj ulliri kripë piper rigon Përgatitja 1 Në një tigan hidhni pak vaj ulliri në zjarr të ulët. Në një tas vendosni mishin e viçit dhe sipër marinojeni me kripë, piper dhe rigon. 2 Mishin
0 Comments
Përbërësit 1 filxhan miell tërshëre 1 filxhan miell gruri 3 kokrra vezë 1 pluhur pjekës (ose 1 lugë gjelle sodë buke) kripë (ose në vend të kripës djathë, ullinj etj) 1/3 filxhan qumësht 4 lugë gjelle vaj ulliri Përgatitja 1 Marrim miellin e grurit, tërshërën e bluar, tre kokrra vezë, pluhurin pjekës dhe i përziejmë
0 Comments
Përbërësit 200 gr shpretka 50 gr mish i grirë 100 gr bumbarre viçi (të brendshmet ose gjendrat) 50 gr mëlçi qepë hudhër erëza (piper, rigon) kripë cipë bagëtie karotë patate domate Përgatitja 1 Fillimisht ndajmë shpretkën përgjysmë. 2 Me anën e një thike të mprehtë krijojmë një xhep. 3 Ndërkohë përgatisim mbushjen. 4 Grijmë qepën,
0 Comments
Përbërësit 4 vezë (të verdhat) 40 gr miell 100 gr sheqer 400 gr qumësht 1 bustinë vanilje Përgatitja 1 Vini në zierje qumështin bashkë me vaniljen. 2 Në një tas rrihni të verdhat e vezëve me sheqerin. 3 Shtojini miellin duke vijuar rrahjen. 4 Më në fund, teksa qumështi ka vluar, shtojani atë përzierjes duke
0 Comments
Përbërësit 3 filxhanë miell 2 filxhanë sheqer 2 lugë gjelle kakao 1 lugë pluhur pjekës 2 filxhanë vaj 2 lugë uthull 3 lugë Nutella 100 gr arra 1 filxhan ujë pak kripë Përgatitja 1 Në një enë kombinoni miellin, sheqerin, kakaon,pluhurin pjekës dhe kripën. Trazojini mirë. 2 Ndërkohë në një enë tjetër shtoni vajin, uthullën,ujin
0 Comments
Përbërësit 400 gr sallam 1 domate 4 kokrra vezë 1 gotë qumësht 200 gr djathë Cheddar 1 lugë gjelle mustardë 1/4 lugë gjelle pluhur qepe kripë piper i zi vaj     Përgatitja 1 Fillimisht prejeni sallamin në copa të vogla. Vendosni një tigan me vaj në zjarr, hidhni pak vaj ulliri dhe skuqni sallamin dhe lëreni mënjanë. 2 Prejeni domaten në kubikë. 3
0 Comments
Përbërësit 200 gr filetë derri 1 gotë verë e bardhë 1 gotë ujë 1 gotë pana (kuzhine) mustardë gjethe dafine vaj ulliri kripë piper piper jeshil Përgatitja 1 Prisni filetot e derrit në 2 pjesë dhe rrihini me një çekiç kuzhine. 2 Skuqini në një tigan me pak vaj ulliri. Shtoni kripë, piper të zi
0 Comments
Përbërësit 2 filxhanë miell (gatimi) 1 lugë gjelle pluhur pjekës 1 lugë çaji kripë 1 filxhan gjalpë (në temperaturën e dhomës) 2 filxhanë sheqer (të bardhë) 5 vezë (në temperaturën e dhomës) 1 lugë çaji ekstrakt kokosi 1 filxhan dhallë (në temperaturën e dhomës) 1 filxhan kokos (fije-fije) Përgatitja 1 Nxehim paraprakisht furrën në 175
0 Comments
Përbërësit 4 patate (të mëdha, të qëruara dhe të prera në formë kubike) 1 lugë gjelle gjalpë 1 lugë gjelle qepë (të copëtuara imët) 1/2 filxhan djathë Cheddar (i copëtuar) kripë piper 5 karotë (të copëtuara) 1 lugë gjelle vaj vegjetal 1 qepë (e copëtuar) 450 gr mish viçi i grirë (pa dhjamë) 2 lugë
0 Comments
Përbërësit 250 gr petë lazanje (të freskëta) 400 ml Beshamel 100 gr djathë Grana Padano 300 gr filetë salmoni vaj ulliri (ekstra i virgjër) kripë Përgatitja 1 Në një tigan me ujë të kripur dhe me një lugë vaj, i lëmë petat e lazanjës të ziejnë për 1 minutë. Më pas i heqim dhe i
0 Comments
Përbërësit 1/2 filxhan vaj ulliri 180 gr brinjë viçi (të shkurtra, mish) kripë piper 1 filxhan miell 2 filxhanë qepë (të copëtuara) 1 filxhan selino (e copëtuar) 1 filxhan karotë (të prera) 2 lugë gjelle hudhër (e grirë) 3 gjethe dafine 1 lugë gjelle trumëz (e thatë) 1 filxhan verë e kuqe 8 filxhanë lëng
0 Comments