Karkaleca me Salcë Konjaku

Antipasta, Fruta Deti, Kalorike

 

Përbërësit
karkaleca (të mëdhenj)
kripë
piper
miell
gjalpë
konjak
lëng limoni
kopër (i grirë)

Përgatitja
1
Qërojmë karkalecat duke u lënë kokën dhe fundin e bishtit.
2
I spërkasim me kripë e piper dhe i kalojmë në miell.
3
I skuqim nga të dyja anët me pak gjalpë në zjarr të mesëm dhe i shuajmë me konjak.
4
Reduktojmë konjakun. Shtojmë pak lëng limoni dhe i spërkasim me kopër.
5
I shërbejmë të shoqëruara me rizotto me perime.

Articles You May Like

Omletë me spinaq domate dhe djathë
Zupë me kos dhe biskota
Tavë me bamje
Hallvë me arra dhe lëng portokalli
Çaji i lëkurave të patateve për qarkullimin e gjakut dhe gurëve në veshka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *