Filetë Viçi me Karkaleca e Perime

Kalorike, Pjata kryesore

Përbërësit
250 gr filetë viçi
4 copë karkaleca
1/2 copë karotë
1/2 copë spec
1 fetë bukë (e prerë në formë rethi)
5 gr kripë
1 gr piper
20 ml konjak
5 ml salcë soje
5 ml salcë Worcestershire
1 fetë domate

Përgatitja
1
Tiganisni filetët me vaj, kripë dhe piper, shuajini me pak konjak.
2
Në një tigan tjetër hidhni pak vaj ulliri, hudhrën dhe kavërdiseni pak.
3
Më pas shtoni karkalecat, kavërdisini për gati 2 minuta dhe shuajini sërish me konjak.
4
Skuqni perimet të cilat i keni prerë më parë në rripa gjatësorë të hollë.
5
Thekni fetën e bukës në zgarë.
6
Dekorojeni pjatën duke vendosur në bazën e saj bukën, më pas mishin, karkalecat dhe perimet.
6
Servirini në pjatë.
7
Spërkatini të gjitha me salcën e sojës dhe salcën worcester. Pjata është gati.

Articles You May Like

Fileto peshku të fërguar në tigan
Kotoleta me kungulleshka
Fli me miell misri dhe presh
Çomlek me patëllxhanë dhe mish viçi
Kek me mollë dhe portokalle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *