Byrek Pashkësh Siçilian

Embelsira, Kalorike

Përbërësit
1/2 filxhan gjalpë (i ftohtë)
1/3 filxhan sheqer (shumë i imët)
1 vezë (e verdha)
2 filxhanë miell
3 lugë gjelle ujë (me akull, ose sipas nevojës)
1 filxhan oriz (i pagatuar, i bardhë)
2 gota ujë
1/4 filxhan rrush i thatë
1 e 1/3 gota qumësht
1 e gjysmë lugë gjelle lëkurë portokalli (të grirë)
1 lugë gjelle sheqer (i bardhë)
1 filxhan gjizë (djathë ricotta)
3 vezë (të verdhat)
1/3 filxhan sheqer (i bardhë)
1/8 lugë çaji kanellë
1 lugë çaji ekstrakt vaniljeje
2 lugë gjelle ujë lulesh portokalli
4 vezë (të bardhat)

Përgatitja
1
Në një tenxhere-tigan, hedhim 2 gota uji dhe i lemë të vlojnë. Shtojmë oriz dhe i trazojmë. Ulim temperaturën, mbulojmë tenxheren dhe i lemë të ziejnë për 20 minuta. I heqim nga i nxehti dhe i lemë mënjanë.
2
Vendosim rrushin në një tenxhere të vogël dhe e mbulojmë me ujë të valë. I gatuajmë në temperaturë të ulët për rreth 10 minuta. I heqim nga i nxehti, i kullojmë dhe i lemë mënjanë.
3
Për të bërë brumin: Në një tas mesatar ose në një procesor ushqimi, përziejmë miellin dhe 1/3 filxhan sheqer të imët.
4
Presim gjalpin në procesorin e ushqimit derisa përzierja të duket si miell i bërë nga misri.
5
Përziejmë në të 1 të verdhë veze. I përziejmë në ujin e akullt, duke i hedhur 1 lugë gjelle kohë pas kohe, derisa përzierja të bëhet mirë.
6
Në fund i hidhni dhe i mbyllni në një enë plastike dhe i lini të qëndrojnë në frigorifer për të paktën 2 orë.
7
Në një tenxhere mesatare, përziejmë orizin e gatuar, qumështin, lëkurët e portokallit dhe 1 lugë gjelle sheqer. I gatuajmë në temperaturë të ulët, duke i trazuar shpesh, derisa përzierja të bëhet e butë dhe e trashë. I heqim nga i nxehti.
8
Rrahim 3 të verdha veze me sheqer dhe 1/3 filxhan në një tas të madh. Gradualisht shtojmë përzierjen e orizit të nxehtë, rreth një filxhan njëri pas tjetrit, duke i lëvizur shpejt në mënyrë të vazhdueshme.
9
Trazojmë në të djathin ricotta, rrushin e thatë të gatuar dhe kanellën. Shtojmë vanilje dhe ujë lule portokalli. E lemë përzierjen të ftohet në temperaturën e dhomës.
10
Nxehim paraprakisht furrën në 175 gradë C. Hapim 3/4 e brumit të ëmbëlsirës në një rreth rreth 28 cm dhe vendosim vijnë e fundit dhe anët e ëmbëlsirës në një tepsi keku. E mbulojmë lehtë me kapak plastik dhe e lemë të ftohet. Hapim brumin e mbetur në një rreth 25 cm dhe e presim në formë rrjetë teli me shirita.
11
Në një gotë të madhe ose në një tas metali për përzierje, rrahim të bardhat e vezëve derisa të formojnë maja të ashprra. Me 1/3 e të bardhave mbushim brumin që të ndriçohet.
12
Hedhim mbushjen në tepsinë ku kemi vendosur brumin. Rregullojmë shiritat e brumit në formë kryqash rrjete teli mbi mbushjen e ëmbëlsirës dhe i mbyllim mirë anët e shiritave të brumit.
13
E pjekim në furrën e nxehur për një orë, ose derisa ëmbëlsira të marrë ngjyrë kafe të artë. E ftohim në temperaturën e dhomës për rreth 4 orë, pastaj e vendosim në frigorifer.

Articles You May Like

LEVREK I PJEKUR ME PATATE
Jambalaya – Gatime Deti
MERLUC ME SALCË DOMATE
Paella Spanjolle me fruta deti
Vongole me verë të bardhë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *