Kalorike

Përbërësit 3 lugë vaj ulliri 3/4 kg sallam pikant 1 tufë pazi kripë piper (ose spec i freskët) 1/2 kg brumë (pice, i përgatitur në temperaturën e dhomës) 1/3 filxhan djathë parmixhano 1 lugë gjelle rozmarinë 1 filxhan djathë 1 filxhan gjizë Përgatitja 1 Vendosim skarën në pjesën e tretë të sipërme të furrës dhe
0 Comments
Përbërësit 1 kg miell 2 gota ujë (të vakët) 2 lugë vaj ulliri (kosovarët përdorin vaj luledielli) pak kripë 600 gr mish viçi i grirë 3 kokrra qepë kripë 4 lugë gjalpë (i freskët, i shkrirë) piper i zi Përgatitja 1 Në një tas të madh të thellë hedhim miellin, ujin e vakët, vajin, kripën.
0 Comments
Përbërësit 1 lt qumësht 20 kokrra vezë 100 gr gjalpë 30 gr miell 200 gr djathë 20 gr sheqer Përgatitja 1 Përziejini të gjithë përbërësit bashkë, duke i rrahur një e nga një. 2 Hidhini në një tavë, ngrohni furrën në 180 gradë dhe piqni tavën derisa sipër ëmbëlsira të marrë një ngjyrë të lehtë
0 Comments
Përbërësit 500 gr miell 100 ml ujë 20 gr maja birre 200 gr gjalpë 170 gr sheqer 5 kokrra vezë 30 ml qumësht 1 lugë e vogël vanilje (esencë) limon (lëkurë limoni e grirë) portokall (lëkurë portokalli e grirë) 1 majë luge kripë 2 kokrra vezë (të bardhat) 50 gr sheqer pluhur 50 gr sheqer
0 Comments
Përbërësit 1/2 filxhan gjalpë (i ftohtë) 1/3 filxhan sheqer (shumë i imët) 1 vezë (e verdha) 2 filxhanë miell 3 lugë gjelle ujë (me akull, ose sipas nevojës) 1 filxhan oriz (i pagatuar, i bardhë) 2 gota ujë 1/4 filxhan rrush i thatë 1 e 1/3 gota qumësht 1 e gjysmë lugë gjelle lëkurë portokalli
0 Comments
Përbërësit 15 gr gjalpë 30 gr djathë Grana Padano 1 gr arrëmyshk 10 gr kripë 1 gr piper 2 kokërr vezë 300 ml qumësht 150 gr miell 300 gr kungulleshkë 300 gr Beshamel Përgatitja 1 150 g miell rriheni me 200 ml qumësht, shtoni dy vezë dhe rreth 100 ml qumësht tjetër derisa të përftoni
0 Comments
Përbërësit 1 kg mish derri 500 gr patate 3 gr piper i zi 2 degë rozmarinë 6 thelpi hudhër 20 gr kripë 90 ml vaj ulliri Përgatitja 1 Mishin e derrit lyejeni me kripë jo të imët, krijoni me thikë të çara të vogla ku vendosni thelpinjtë e hudhrave dhe spërkateni me vaj ulliri. 2
0 Comments
Përbërësit miell ujë pak kripë qumësht (ose kos) vezë gjalpë Përgatitja 1 Pasi zëmë brumin hapim petët dhe i pjekim një nga një në sobë me dru. 2 Në një enë përzihet qumështi kulloshtër i lopës (ose kos), vezë dhe gjalpë. 3 Më pas tepsia lyhet me gjalpë dhe shtrohen petët një e nga një
0 Comments
Përbërësit 2 vezë çokollate 250 ml pana (e lëngshme) 4 gr xhelatinë peshku 75 gr sheqer gjysmë zarfi vanilje çokollatë e zezë çokollatë (e grirë për zbukurim) 70 gr bajame (me gjithë cipë) Përgatitja 1 Zbusni xhelatinën e peshkut në ujë të ftohtë për rreth 10 minuta. 2 Vini një tigan në zjarr dhe hidhni
0 Comments
Përbërësit 300 gr filetë pule 200 gr djathë kaçkavall 150 gr ullinj 3-4 kokrra vezë 250 gr majonezë 1 kuti patatina kërpudha Përgatitja 1 Fillimisht vëmë fileton e pulës të ziejë. E heqim mënjanë dhe e ftohim. Më pas e presim në copëza të vogla. 2 Grijmë me rende djathin. Vezët, pasi i kemi zier,
0 Comments
Përbërësit 800 gr mish lepuri (pa kocka, i marinuar dhe drenuar mire) 50 ml vaj ulliri (ekstra i virgjër) 1 thelpi hudhër 1/2 kokërr qepë 1 copë karotë (e vogël) 60 ml verë e bardhë 500 gr domate 100 gr ullinj 10 gr kripë 1 gr piper 500 gr petë lazanje 30 gr djathë parmixhano
0 Comments
Përbërësit 2 qepë (të prera imët) 200 gram oriz 3 domate vaj ulliri 200 gram mish i grirë kripë piper kopër majdanoz (të grirë imët) Përgatitja 1 Si fillim zieni orizin me mënyrën e zakonshme. Merrni domatet dhe me ndihmën e një luge u hiqni tulin. 2 Në një tigan me vaj ulliri, skuqni qepën
0 Comments
Përbërësit 500 – 600 gr mish qengji 2 kokrra qepë e njomë 1 lugë gjelle salcë domatesh 20 gr oriz 4 lugë gjelle vaj ulliri 1 tufë majdanoz Përgatitja 1 Vendosim mishin në tenxhere dhe sapo t’i avullojë lagështira, shtojmë qepët e njoma të grira jo shumë hollë. 2 I trazojmë derisa të fillojnë të
0 Comments
Përbërësit 4 kokrra vezë (të plota) 8 vezë (të verdhat) 220 gr sheqer 200 gr miell 40 gr miell patatesh 300 ml qumësht (i freskët) 300 ml pana (e lëngshme) 200 gr sheqer 55 gr miell vanilje 100 ml ujë 50 ml liker Cointreau 50 gr sheqer 200 ml pana 20 gr sheqer pluhur Përgatitja
0 Comments