Supa

Përbërësit: 1 filxhan kafe hikërr3-4 qepë të njoma300 gr mish viçi1 karrotë1 patate1 kungull1 filxhan çaji bizele1 filxhan kafe pure domate1 litër lëng perimeshpak vaj ullirikripë dhe piper të zi Përgatitja: Fillmisht shpëlajmë mirë hikrrën dhe në një tenxhere të vogël valojmë 2 masa ujë dhe 1 masë hikërr dhe e lëmë të ziejë në
0 Comments
Përgatitja : (Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona) 3 lugë gjelle me miell misri 2 lugë gjelle gjalpë ose tre lugë vaj ulliri 6-7 garuzhde me lëng mishi 1 kokërr vezë 1 gotë qumësht 2 feta të hollë buke Pak gjalpë për spërkatjen e bukës Majdanoz Përgatitja : Mielli i misrit i situr skuqet
0 Comments
Përbërësit : 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 lugë gjelle salcë domatesh 100 gr domate të freskëta 1 lugë çaji nenexhik i tharë 5 gota ujë 40 gr makarona kritharaqe (makarona te vogla) gjysmë luge çaji kripë gjysmë luge lëng limoni majdanoz Përgatitja : Për të nisur me përgatitjen e kësaj recete hidhni vajin e
0 Comments
Përbërësit : (Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)  1.5 litra lëng mishi apo kockash 4 lugë gjelle oriz Një kokërr vezë 50 gr ose dy lugë gjelle gjalpë të freskët Lëngu i një gjysme kokrre limoni Majdanoz Piper i zi Përgatitja : Si fillim zjejmë mishin apo kockat përreth 2 orë. Në mënyrë që
0 Comments
Përbërësit : (Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona) Një pulë e vogël ose 4-5 copa mish pule 300 gr brokoli 1 patate mesatare 2 karrota Një lugë çaji me gjalpë të freskët 2-3 lugë gjelle vaj ulliri Kripë Piper Përgatitja : Pastroni mishin e pulës me ujë të rrjedhshëm. Gjithashtu, pastroni me ujë të
0 Comments
Përbërësit: 3-4 peshq të plotë, bashkë me kokën, lëkurën dhe halat 3 lugë gjelle me vaj ulliri 2 qepë të grira 1 karrotë e prerë 3 shirita selinoje të copëtuara 4 thelpinj hudhër 1 copë e vogël xhenxhefili e grirë Një tufë majdanoz 1 gjethe dafine Çerek gote me uthull molle 3 litra ujë Kripë
0 Comments
Përbërësit  : 500 gr brokoli 3 lugë gjelle vaj ulliri 2 thelpinj hudhre 2 patate mesatare Nenexhik Borzilok 700 ml lëng pule ose perimesh 320 ml kos Kripë Procesi : Në një tas të vogël ku kemi hedhur dy lugë vaj ulliri hedhim hudhrën të cilën e kemi grirë shumë imët në mënyrë që të përftohet
0 Comments
Për 4-5 persona duhen: 4 thela mish pule 3 lugë gjelle miell misri 2 lugë gjelle gjalpë ose vaj ulliri 3-4 thelpinj hudhra 4-5 lugë gjelle kos Kripë Piper Përgatitja: Si fillim, Gatimeshqiptare.com ju udhëzon të pastroni me ujë të rrjedhshëm thelat e pulës dhe më pas vendosini në një tenxhere ku keni hedhur pak
0 Comments
Përbërësit: 1 lugë gjelle me gjalpë pa kripë, 1 lugë çaji me vaj ulliri ekstra të virgjër 700 gramë qepë të kuqe, të qëruara dhe të grira hollë. 6 qepujka të njoma të prera hollë 1 presh (pjesa e kërcellit të bardhë) i prerë hollë Kripë dhe piper, 3-4 degëza trumze, 1 degë rozmarinë e
0 Comments
Përbërësit: 1 gotë me oriz 4-5 gota ujë 500 – 600 g mish pule 3 vezë 4-5 lugë gjelle me lëng limoni Kripë Piper i zi Një tufë majdanoz i grirë Përgatitja: Hapi i parë i përgatitjes së kësaj recete është vendosja e mishit të pulës për të zierë. Përpara sigurohuni që a keni larë
0 Comments
Për 6 persona : –    Lëng mishi 1 litër–    Panxhar 3-4 copë–    Uthull 1-2 lugë gjelle–    Lakër  ¼ e lakrës–    Salce domate 1 lugë gjelle–    Yndyrë 2 lugë gjelle–    Karota 2 copë–    Patate 2-3 copë–    Qepë 1 kokërr–    Sheqer 1 luge kafeje–    Ajkë qumështi 1 lugë gjelle për 1 person–    Kripë e piper i zi
0 Comments
Përbërësit:150 gr qiqra konserve250 gr paziGjysmë qepe1 karrotë1 thelb hudhërLëng perimesh1 patate1 gjethe dafinëKripë, piperVaj ulliriPak spec djegës200 gr makarona supe Përgatitja:Në një tigan të thellë, vini për të skuqur qepën e prerë hollë bashkë me karrotën. Shtoni ehde pataten e prerë në kubikë me gjethen e dafinës. Kaurdisni dhe nisni të shtoni lëngun e perimeve.
0 Comments
Përbërësit:Një qepë e prerë hollë 2 thelbinj hudhre të shtypur, 1 patate mesatare e prerë në copa të vogla 1 karrotë mesatare e prerë në copa të vogla 3 filxhanë çaji lëng perimesh 3 filxhanë çaji plot me hithra Kripë dhe piper. Përgatitja:Vendosni tenxheren në zjarr dhe hidhni në të lëngun e perimeve, qepën, hudhrën,
0 Comments
Përbërësit për këtë supë: 1 tufë brokoli 1/2 lakër e bardhë 2 karota, 100 ml pana  2-3 lugë djathë gorgonzola erëza të ndryshme të grira, 2 lugë vaj 1 kub vegeta Përgatitja: I presim perimet dhe i kaurdisim me vaj në zjarr të mesëm. U shtojmë ujë dhe vedeta dhe i lëmë të ziejnë. Kur
0 Comments