Supë me bizele

Supa

Përbërësit

 • 500 gram bizele
 • 750 ml lëng pule
 • 120 ml ajkë qumështi
 • 250 gram gjoks pule
 • 60 gram gjalpë
 • 1 qepë
 • Kripë dhe piper.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me gjalpë skuqni qepën. Shtoni bizelet, lëngun e pulës dhe i lini të ziejnë për 15 minuta. Prisni të ftohen pak dhe me një blender dore i bëni pure.
 2. Tani shtoni nenexhikun, ajkën e qumështit, kripën dhe piperin. I trazoni mirë.
 3. Ndërkohë skuqni gjoksin e pulës me pak gjalpë në një tigan dhe nga fundi shtoni edhe 1 fetë buke, të prerë në kubikë.
 4. Shërbejeni supën duke i shtuar sipër 1 gjethe nenexhik dhe bukëzat e thekura.
 5. Ju bëftë mirë!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Patate të ëmbla me mish të grirë
Supa e krapit
Kek me krem djathi
Pica 4 stinet
Supë kremoze me fasule të bardha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *