Supë peshku me karota e patate

Supa

Përbërësit për supën:

1 kokë salmoni (mund ta bëni në të njëjtën mënyrë dhe me peshk çfarëro),

1 kungull,

2 karota,

2-3 patate,

kripë,

piper,

limon,

majdanoz dhe vaj ulliri.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Përgatitja: 

Patatet i grijmë kubik të vegjël në mënyrë që të ziejnë më shpejt dhe i vendosim të ziejnë me pak kripë për 20-25 minuta.

Pasi jane zierë nxirret koka e peshkut dhe perimet me kujdes.

Kullojmë lëngun, ndërkohë perimet i vendosim në blender dhe shtojmë lëng deri sa të mbulohen.

Ndërkohë nga koka e peshkut heqim pjesët e ngrënshme që t’i shtojmë në supë.

Masën homogjene të përfituar nga blenderi e kalojmë nlë tenxhere dhe i japim një valë 3-4 minuta.

Rregullojmë kripën dhe i hedhim pak kripë, piper dhe vaj ulliri duke shtuar edhe peshkun në tenxhere.

I shtrydhim gjysmë limoni dhe e keni gati. Ju bëftë mirë.

Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Kokteil Mai Tai
Penne me ton dhe ullinj
Pica 4 stinet
Supë kremoze me fasule të bardha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *