Verë e ngrohtë dimri

Pije dhe Kokteil

Përbërësit për 2 litra verë:

2 l verë e kuqe

4 shkopinj kanellë

2 lugë gjelle kardamom

10 filiza karafil

Arrëmyshk

Piper

1 kokërr portokall në feta të trasha

1 grejpfrut

200 g sheqer kaf

200 ml rum

Përgatitja:

Hedhim verën në një enë të madhe, shtojmë sheqerin dhe gjithë erëzat njëra pas tjetrës. E ziejmë verën për gati 1 orë në zjarr shumë të ngadaltë, që gjithë erëzat të lëshojnë aromë në mënyrë organike.

Kliko ne foto per te bere porosine tuaj tashme me 50 % ulje !

Articles You May Like

Supa e krapit
Kokteil Mai Tai
Hallvasia e shtëpisë
Patate të ëmbla me mish të grirë
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë