Ushqimet që ju ndihmojnë të bëni gjumë të mire

Shendeti & Keshilla

Ushqimet qe nuk duhet te hani para gjumit:

Ekspertët thonë se nëse njerëzit duan të flenë mirë, ata duhet të frenohen ndaj ushqimeve të mëposhtme:

Çokollata e zezë

Akullorja

Kosi

Vera

Ushqimet pikante

Të skuqurat

Mishi

Djathërat me yndyrë

Patatet

Sallamrat dhe salçicet.

Ushqimet qe ju bejne te flini mire:

Ushqimet e mëposhtme janë shumë të sepse kanë serotoninë e melatoninë dhe ju ndihmojnë të flini si qingj

Kivi

Arrat

Mishi i gjelit të detit

Bananja

Vezët

Mishi i pulës

Bajamet

Qumështi

Mjalti

Barishtet

Karkalecat e detit

Drithërat e plota.

Caj 100% bio kunder tensionit te larte ne gjak

Articles You May Like

Supë e ftohtë me domate 
Simite me proshutë dhe djathë në furrë
Speca të mbushura me mish të grirë
Cheesecake me luleshtrydhe
Burani me domate qepë dhe oriz 

Leave a Reply

Your email address will not be published.