Tost me avokado dhe veze

Te shpejta

Perberesit :

2 vezë

2 feta bukë integrale

1 avokado

1 lugë çaji lëng lime

Kripë

Piper i zi dhe Majdanoz

Pergatitja :

1.Përgatisni tostin dhe vezët e skuqura sipas preferencave personale.
2.Qeroni avokadon dhe bëjeni pure duke e shtypur me luge ose pirun dhe shtoni lëng lime, kripë dhe piper.
3.Përhapeni avokadon në mënyrë të barabartë mbi çdo fetë tosti dhe vendosni vezët e skuqura sipër.
4.Shërbejeni menjëherë dhe ju befte mire !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *