Tortelini me pana dhe proshutë

Pasta dhe rizoto

Perberesit:

  • 320 gr tortelini
  • 500 gr proshutë pule
  • 120 gr pana
  • Kripë
  • Piper

Pergatitja:

Fillimisht ziejmë tortelinit.

Proshutën e prerë në kubikë e vemë të skuqet në një tigan me pak gjalpë në flakë të ulët.

Shtojmë në tigan panën dhe e hollojmë me pak qumësht ose ujë.

Hedhim kripë dhe piper.

Më pas tortelinit i shtojmë në tigan dhe i përziejmë mirë.

Pasi të jenë bërë masë homogjene i hedhim në pjata për t’i shërbyer.

Sipas dëshirës mund t’i shtojmë sipër pak djathë kaçkavall.

I shërbejmë të ngrohta.

Articles You May Like

Cheesecake me luleshtrydhe
Simite me proshutë dhe djathë në furrë
Speca të mbushura me mish të grirë
Burani me domate qepë dhe oriz 
Supë e ftohtë me domate 

Leave a Reply

Your email address will not be published.