Tortë e kripur me miell misri dhe ullinj

Vegjetariane

Përbërësit:

  • 1 gotë( 200 ml) miell misri
  • 1 gotë miell gruri
  • 150 g djathë
  • 4 vezë
  • 1 gotë dhallë
  • 1 fryrës
  • 150 g ullinj
  • 100 ml vaj ulliri
  • ½ lugë kafeje kripë

Përgatitja:
Në një enë të thellë përziejmë vezët me mikser , më pas hedhim vajin dhe dhallë duke i përzier. Ullinjtë i presim në copa të vogla bashkë me djathin duke ja shtuar masës së përgatitur. Në fund hedhim të dy llojet e miellit, fryrës, dhe kripën, i përziejmë mirë deri sa të bëhet një mase homogjene. Më pas e vendosim në tavën e lyer me pare duke e zbukuruar me susam dhe e lemë të piqet 45 min ne 220 grade.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD

Articles You May Like

Speca të marinuar me uthull dhe majdanoz (nga Arbana Osmani)
Si të përgatisni qumështin panda në shtëpi
Petulla të mbushura me krem
Petanik me pulë
Kulaç i ngrohtë i lyer me vezë