Thjerrëza me salçiçe

Supa

Përbërësit:
Thjerrëza
Salçiçe
Qepë
Domate
Selino
Karrotë
Kripë
Piper
Hudhër
Vaj ulliri


Përgatitja:
Bëni zierjen e parë të thjerrëzave në ujë dhe shpëlajini. Kjo, ndihmon në tretjen më të shpejtë të tyre dhe evitimin e ndjesisë së fryrjes. Në një tjetër enë, skuqni qepën me selinonë dhe karotën të prera të gjitha në kubikë të vegjël ose të grira në mikser. Shtoni thjerrëzat dhe salçiçet dhe vijoni me zjerjen duke shtuar ujin pak e nga pak. Rregulloi shijen me kripë, piper e hudhër dhe pasi zjerja të ketë përfunduar shtoni sërish pak vaj ulliri.

*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Pulë në tavë me finok dhe limon
Pasta Frola
Kek me mollë dhe portokalle
Zupa me qumësht dhe biskota
Tullumba me sheqer dhe kanellë