Supë me qiqra

Supa

Përbërësit:
150 gr qiqra konserve
250 gr pazi
Gjysmë qepe
1 karrotë
1 thelb hudhër
Lëng perimesh
1 patate
1 gjethe dafinë
Kripë, piper
Vaj ulliri
Pak spec djegës
200 gr makarona supe
 
Përgatitja:
Në një tigan të thellë, vini për të skuqur qepën e prerë hollë bashkë me karrotën. Shtoni ehde pataten e prerë në kubikë me gjethen e dafinës. Kaurdisni dhe nisni të shtoni lëngun e perimeve. Kur të nis të ziejë, shtoni gjethet e lakrave dhe në fund qiqrat. Rregulloni shijen me kripë, piper dhe specin djegës sipas dëshirës. Në fund shtoni makaronat dhe lëreni deri sa ato të ziejnë për ta servirur.

*GOslim
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2Mhvq7i
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/3dGh9MD
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZyeBYO
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/2M9uXUv

Articles You May Like

Tavë me bamje
Reçel me boronica
Petulla të mbushura me djathë të bardhë
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Supë me lëng mishi