Supë me miell misri dhe perime

Supa, Vegjetariane

Perberesit :

200 gr miell misri i bardhë

50 gr presh

30 gr karota

40 gr rrepë e bardhë

50 gr lulelakër

800 ml brodo perimesh

1 degë borzilok

50 gr finok

50 gr kungull

40 gr lakër kale

2 gr spec djegës i freskët

60 gr salcë domatesh

20 gr vaj ulliri

50 gr brokoli

½ lugë kafeje kripë dhe 1 gjethe dafine

Pergatitja :

1.Pritini të gjitha perimet në kuba të vegjël. Në një tenxhere ose tigan, ngrohni vajin dhe shtoni gjethen e dafinës, preshin, karotat, rrepën e bardhë dhe kripën.

2.Kaurdisini në zjarr të mesëm për 3 minuta duke i përzier me një lugë druri.

3.Shtoni kungullin, lulelakrën dhe finokun dhe vazhdoni kaurdisjen edhe 3 minuta. Shtoni më pas salcën e domateve, specin djegës të grirë dhe gatuajini për 3-4 minuta në zjarr të moderuar.

4.Shtoni brodon e perimeve dhe lëreni supën të ziejë për 20 minuta në zjarr të mesëm.

5.Pas 10 minutash shtoni miellin e misrit. Shtoni brokolin dhe lakrën kale të prerë në copa, përziejini dhe vazhdoni edhe 5 minuta zierjen. Fikni zjarrin dhe shtoni gjethet e borzilokut. Shtoni edhe pak kripë nëse është e nevojshme.

6.Hiqni gjethen e dafinës dhe shërbejeni supën ende të nxehtë. Kjo supë është shumë e mirë edhe nëse serviret një ditë më pas, pasi shijet janë më intensive dhe harmonike.

JU BEFTE MIRE !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *