Supë krem me karkaleca dhe hudhër

Supa

Perberesit :

Karkaleca të qëruar dhe larë

4 thelpinj hudhër të shtypur

1 kuti pana

2 lugë gjelle gjalpë

1 lugë gjelle lëng limoni

1 lugë gjelle erëza të përziera

1 lugë spec djegës

1 lugë miell

Domate të thara

Kripë

Një grusht gjethe borzilok

Pergatitja:

1.Në një tigan hidhni gjalpin bashkë me hudhrën të skuqen për 1-2 minuta.
2.Ndërkohë në një enë hidhni panën dhe shtioni miellin.
3.Përzijeni mirë që të mos ngelet mielli me kokrriza.
4.Përzierjen shtojeni në tigan dhe përzijeni mirë.
5.Shtoni në tigan edhe karkalecat e pastruar dhe lërini të zihen.
6.Hidhni gjithashtu edhe kripë dhe erëzat dhe përzijeni ndërkohë që zihen.
7.Shtoni më tej borzilokun e copëtuar dhe lëreni të ziejë për 6-7 minuta më shumë.
8.Supa me karkaleca është gati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *