Sufllaqe me mish qengji

Kalorike

PËRBËRËSIT :

2 pite

¼ kg kofshë qengji të prerë hollë

2 lugë gjelle gjalpë pa kripë

1 domate e prerë në kubikë

½ filxhani me salcë domateje

½ filxhani me salcë kosi

kripë dhe piper i zi

HAPAT QË DUHET TË NDIQNI :

Përgatisni përbërësit e duhur.

Priteni mishin sa më hollë.

Në një tigan të madh shtoni gjalpin dhe më pas copat e mishit duke i përzier ato deri sa të ngrohen mirë.

Vendosini copat e mishit mbi pite

Në një tigan me gjalpë shtoni domatet e prera në formë kubike dhe kaurdisim ato për një minutë.

Shtoni salcën e domates dhe kaurdiseni deri sa të ngrohet.

Shtoni kripë dhe piper sipas dëshirës.

Domatet e gatuara hidhini sipër copave të mishit.

Në fund shtoni salcën e kosit dhe shërbejeni atë të ngrohtë.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio
Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *