Speca të mbushura me mish të grirë

Pjata kryesore

Përbërësit:

  • 400 gr mish i grirë
  • 8 speca
  • 1 qepë
  • 2 domate
  • 1 lç salcë domate
  • 4 lgj oriz
  • Vaj ulliri
  • Nenexhik
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Qëpën e grirë e kaurdisim, shtojmë mishin derisa të zbutet, shtojmë salcat dhe specat e grira hollë, mbas 10 minutave shtojmë orizin dhe erëzat.

I mbushim specat që kemi pastruar dhe mbushjen e tepruar e zbrasim mes specave. Sipër i spërkasim me erëza dhe vaj ulliri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *