Speca me gjizë dhe arra

Perime

Përbërësit:

5 speca të kuqe ose jeshile

1 domate

1 thelpi hudhër

spec djegës

400 gr djath i bardhë i butë ose gjizë

djath të grirë kaçkavall

1 tufë kopër

spec i kuq pluhur

rigon, nenexhik

kripë, piper i zi

arra të thërrmuara

Përgatitja:

Fillimisht skuqim lehtë specat, më pas i mbushim me gjizën e trazuar me hudhër, kripë, piper, rigon, nenexhik, kopër, spec djegës dhe arra të thërrmuara. I spërkasim me pak vaj ulliri dhe djathë kaçkavall dhe i vendosim për pak minuta në furrë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *