Smoothie me manaferra dhe banane

Pije dhe Kokteil

Perberesit:

1 gotë manaferra
1 banane
1/2 gotë tërshërë
2 lugë gjelle kos grek
1 gotë qumësht
1 lugë gjelle mjaltë

Pergatitja:

Lani mirë manaferrat.

Qëroni bananen dhe e prisni në feta-feta.

Bashkoni të gjithë përbërësit në një blender dhe i trazoni për disa sekonda.

E shërbeni në gota me akull dhe shijojeni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *