Smoothie me avokado dhe luleshtrydhe

Pije dhe Kokteil

Perberesit :

½ avokado, të qëruar dhe prerë në copa

150 gr luleshtrydhe, të përgjysmuara

4 lugë kos natyral me pak yndyrë

200 ml qumësht gjysëm të skremuar

Lëng limoni ose lime, për shije

Mjaltë, për shije

Pergatitja :

1.Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzijini derisa masa të bëhet kremoze per disa minuta.

2.Nëse qëndrueshmëria është shumë e trashë, shtoni pak ujë dhe perzijeni serish dhe smoothie juaj eshte gati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *