Shishqebap të shpejtë pule

Te shpejta

Perberesit:

 • 500 gramë mish pule
 • 1 hudhër të grirë imët
 • 1 lugë kafe xhenxhefil
 • 2 qepë të prera në feta
 • 2 lugë salcë soje
 • 1 lugë vaj susami
 • 1 lugë çaji me uthull
 • ¼ lugë çaji me piper

Pergatitja:

 1. Në fillim ndajmë mishin e pulës në pjesë të vogla. E kriposim mirë dhe në disa shkopinj vendosim një copë pulë, një fetë qepë e kështu me radhë.
 2. Në një enë shtojmë piperin, hurdhrën e grirë, xhenxhefilin, qepën e mbetur, uthullën dhe i trazojmë mirë.
 3. I vendosim për t’i skuqur në një tigan me vaj ulliri. Sipër u hedhim salcën e sojes.
 4. Kështu veprojmë për të gjitha. Ju befte mire !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *