Sanduiç shtëpie

Brumera, Receta per femije

Përbërësit:

1 panine të prerë për së gjati

1 thelb hudhër të qëruar dhe të prerë

2 domate të prera në feta

100 gramë mocarelë të freskët të prerë në feta

15-20 gjethe borziloku të freskëta

1 lugë gjelle vaj ulliri

1 lugë gjelle uthull balsamike

Kripë dhe piper sipas dëshirës.

Përgatitja:

Futeni paninen në thekëse për 2 minuta deri sa të piqet lehtë.

Në secilën gjysmë fërkoni hudhrën e cila do ta bëjë paninen të ketë shijen e hudhrës.

Në gjysmën e poshtme të panines së gjatë shtroni një pas një fetat e domates, mocarelës dhe borzilokut, duke i spërkatur me kripë, piper, uthull balsamike e vaj ulliri.

*GOslim & Matcha Slim
Per Greqi porosit ketu : https://bit.ly/2OqGi3o
Per Itali porosit ketu : https://bit.ly/3c9NRDN
Per Shqiperi porosit ketu : https://bit.ly/2O26RME
Per Kosove porosit ketu : https://bit.ly/38kJcO6
*VARCOSIN
Per Shqiperi porosit ketu :https://bit.ly/2ZUjziv
Per Kosove porosit ketu :https://bit.ly/3q0MYSP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *