Salmon ne furre

Gatime Deti

Përbërësit:

Salmon (4-5 copë fileto)

Hudhër e njomë (1 fije)

Lëng domate (200 gramë)

Spec djegës (1 copë)

Kaper (3 kokrra)

Kripë

Vaj ulliri

Përgatitja:

Filetot e salmonit, të cilat i marrim të prera gati, vetëm sa i shplajmë me ujë dhe i thajmë me letër kuzhine.

Në një tigan ngrohim vajin e ullirit me hudhrën e prerë hollë, specin djegës dhe kokrrat e kaperit të ndara në gjysëm. Shtijmë lëngun e domates dhe e shtojmë me një filxhan ujë, sepse na duhet pak e lëngshme. E kriposim. Ulim forcën e zjarrit, teksa presim pak minuta sa salca të bëhet më homogjene.

Në një tavë qelqi hedhim pak nga salca, të cilën e shpërndajmë në të tërë sipërfaqen e enës. Vendosim filetot e salmonit. Salcën që na ka mbetur ia hedhim përsipër.

Tavën e fusim në një furrë të ventiluar me nxehtësi 180 gradë Celcius. E lëmë 25 deri në 30 minuta, varet nga furra.

E shërbejmë me sallatë marule, por mos harroni pak bukë të thekur, se ia ka ënda ta ngjyesh kafshatën në në fund.

Kliko tani ne foto per te bere porosine tende.

Articles You May Like

Si të përgatisni lëngun e kungullit dhe karrotës kundër depresionit
Rizoto me kërpudha dhe shafran
Kungulleshka të mbushura
Role me reçel, arra dhe kanellë
Kajmakpare