Sallate patatesh me kos dhe qep te njoma

Sallata

Përbërësit

 • 800gr patate.
 • 2 qepe te njoma.
 • 150gr kos i trashe (me shume yndyre).
 • 2 luge majoneze.
 • 2 luge bishta qepesh te thata.
 • kripe.
 • piper.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Ziejme patatet me gjithe lekure ne uje pa kripe dhe me pas i kalojme ne uje te ftohte te rrjedhshem duke i lene te ftohen.
 2. Pasi te jene ftohur i qerojme, i presim ne kubik dhe i vendosim ne nje tas ku shtojme majonezen e perziere me kosin, qepet e njoma te prera holle, kripen, piperin dhe qepen te thate.
 3. I perziejme te gjitha bashke dhe i vendosim ne frigorifer per te pakten 1 ore.
 4. E servirim te ftohte.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *