Sallate me proshutë, brokoli dhe fruta të thata

Sallata

Kjo është një sallate që ka si bazë kombinimin e mishit, frutave dhe perimeve. Nëse dëshironi, ju mund të shtoni edhe më shumë brokoli.

Përbërësit: 

2 brokoli të freskët
1 qepë të kuqe
250 gramë proshutë
¾ e filxhanit me rrush të thatë
¾ e filxhanit me bajame
1 filxhan majonez
½ filxhanit me sheqer të bardhë
2 lugë uthull vere të bardhë

Rezultate imazhesh për salad with brocoli and ham

Përgatitja:

Vendoseni proshutën në një tigan të thellë dhe piqeni në një temperaturë mesatare. Lëreni të ftohet dhe priteni në copa.

Priteni brokolin në copa me madhësi normale. Po ashtu, edhe qepën.
Kombinoni me proshutën, rrushin, arrat dhe bajamet.
Përgatisni salcën duke përzier majonezën, sheqerin dhe uthullën. Më pas, hidheni atë mbi sallatë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *