Sallatë me domate dhe majonezë

Sallata

Përbërësit

 • 5-6 domate me madhësi mesatare
 • 2 thelpi hudhra
 • 1/3 filxhan me salcë kosi
 • ¼ filxhan me majonezë
 • 1 tufë majdanoz i freskët
 • Kripë, piper.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Domatet i lani dhe i prisni në kubik si zakonisht për sallatë.
 2. Në një tas të vogël kombinoni majonezën, salcën e kosit, hudhrat, kripën dhe piperin.
 3. Pasi i keni përzierë mirë ia shtoni sipër domateve dhe i trazoni të gjitha bashkë.
 4. Në fund i shtoni sipër majdanozin e copëtuar.
 5. Sallata është gati, ju bëftë mirë!
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *