Sallatë me brokoli dhe salcë kosi

Sallata

Përbërësit

 • 1 brokoli
 • 2 karota
 • 1 gotë kos
 • 2 thelpi hudhra
 • Kripë, piper të kuq
 • Vaj ulliri.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Udhëzimet

 1. Lani mirë brokolin dhe më pas e ndani në copa të vogla.vendoseni për ta zierë në ujë me kripë përreth 7-8 minuta.
 2. Prisni karotat në copa të vogla dhe vendosini edhe ato për t’i zierë. Vendosini perimet e ziera në një pjatë.
 3. Përgatisni salcën e kosit. Në një enë bashkoni kosin, kripën, hudhrën dhe trazojini derisa të krijoni një salcë kremoze.
 4. Shtojani salcën perimeve që zietë. Në fund shtoni pak vaj ulliri dhe piper të kuq.
 5. Sallata është gati!
 6. Ju bëftë mirë!.
*Per porosi kliko linkun dhe bej zgjedhjen tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
Penne me ton dhe ullinj
Pica 4 stinet
Supë kremoze me fasule të bardha
Kokteil Mai Tai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *