Salca e ullirit

Salce

Salcë ulliri me hudhër :

Kjo përzierje e vajit, uthullës, ullinjve dhe hudhrës është e fortë dhe aromatike.

Përdoret kryesisht për brusketa, perime ose si meze për t’u shoqëruar me raki ose verë.

Përbërësit :

3 filxhanë çaji të mbushur me ullinj të zinj ose jeshil pa bërthamë
3 lugë çaji me vaj ekstra të virgjër ulliri
3 lugë çaji me uthull rrushi ose molle
1-2 thelbinj hudhër të grirë

Përgatitja :

Përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm në një mikser për disa minuta derisa të shkrihen në një salcë të njëtrajtshme.

Shërbejeni duke e shoqëruar me bukë të thekur, perime, peshk, raki dhe verë.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Ullinjtë :

Tradicionalisht, salca e ullirit përgatitet nga ullinjtë e zinj, por nëse preferoni një aromë pak më të butë se ajo e ullinjve të zinj, atëherë zgjidhni ullinjtë tuaj të preferuar.

Hiqni bërthamat dhe hidhni në mikser bashkë me përbërësit e tjerë.

Erëzat dhe hudhra :

Disa ekspertë kuzhine shtojnë majdanozin në recetën e mësipërme, ndërkohë që të tjerë preferojnë rigonin.

Hudhra nga ana tjetër është e rekomandueshme, por nuk duhet ta teproni.

Kjo pasi hudhra ka tendencën të dominojë në shije dhe t’ia kalojë aromës së ullirit.

Përbërës të tjerë :

Lëkura e limonit është një tjetër element çudibërës në këtë salcë, duke i dhënë një shije agrumesh tepër të freskët, salcës së errët të ullirit që ngjan tepër e sofistikuar.

Metoda e përdorur :

Salca e ullirit mund të përgatitet me mënyrën natyrale të shtypjes së përbërësve, por mund të zgjidhni edhe një mikser të mirë. Salca e njëjtrajtshme që do të përftoni shkon shumë mirë me panine, sallata ose me domate të kuqe.

Per porosi klikoni tek linku dhe bej zgjedhje tende : https://linktr.ee/produktebio

Articles You May Like

Fileto peshku të fërguar në tigan
Tavë me peshk dhe perime
Patate furre me limon dhe rozmarinë
Petulla të fshira me mjaltë dhe arra
Pasta Frola

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *