Rosto viçi në verë të kuqe

Pjata kryesore

Përbërësit:

1.5 kilogramë mish viçi (rosto)

3 litra verë e kuqe

Vaj ulliri

Pesë thelpinj hudhër

1 karrotë

1 fije selino

1 kokërr qepë

1 spec

3 copa domate të thatë

5 kokrra kaper

Dafinë

Rigon

Rozmarinë

Piper i kuq kokërr

Piper i zi

Arrë moskati

Kripë

Përgatitja:

Mishin e marinojmë për 12 orë në verë të kuqe me dafinë, rigon, piper të kuq kokërr, rozmarinë, karota, qepë

Më pas e vendosim në tryezën e punës dhe e çpojmë me thikë të mprehtë me majë të hollë. Në çdo vrimë të çelur fusim karotë të prerë hollë, hudhër, selino.

Pastaj në një kusi guri shtijmë vaj ulliri, hudhër të paqëruar vetëm të shtypur me pjesën anësore të thikës, kokrat e kaperit, copat e domates së thatë. Lëshojmë mishin. E lëmë të marrë një faqe. Sipër i kemi vendosur dafinën, rozmarinën, rigonin e malit të lidhur tufë. Një qepë të ndarë në gjysëm, specin, karotën copë dhe fijen e selinosë. I shtojmë piper të kuq kokërr dhe arrë e moskatit.

E kthejmë në anën tjetër dhe e lëmë sërish. (Por, kujdes mos i hidh kripë!!!)

Më pas ulim zjarrin dhe e lëmë për 30 minuta me kapak mbuluar. E kthejmë në anën tjetër dhe e lëmë në lëngun e vet me kapak mbuluar edhe 20 minuta. Më tej, hedhim verë të kuqe, derisa të mbulohet 2/3 e copës së mishit. E lëmë një orë në zjarr të ngadaltë. E kthejmë nga ana tjetër dhe e lëmë edhe 30 minuta.

Pastaj lëngun që kemi përfituar e kullojmë në një tavë balte. Vendosi në qendër copën e mishit. E fusim për 20 minuta në furrë në një temperaturë prej 200 gradë. E kthejmë në anën tjetër dhe e lëmë sërish 15 minuta.

Mishin e presim hollë me një thikë të madhe dhe të mprehtë te hekurpunuesi. Copëzat e përfituara i zhysim në lëng. Hedhim kripë dhe i lëmë dhe 15 minuta në furrë me 150 gradë celcius.

Kliko ne foto per te bere porosine tende!

Articles You May Like

Akullore me qumësht
Byrek me patëllxhanë dhe djathë
Omletë me spinaq domate dhe djathë
Reçel me boronica
Tortë e ftohtë me kos dhe fruta