Reçel qershie

Gliko (recel)

Përbërësit

2 kg qershi të kuqe

1.5 kg sheqer

6 gjethe barbaroze

1 bishtajë vaniljeje

Udhëzimet

1.Në fillim lajmë mirë qershitë, u heqim farat e bishtat.

2.I vendosim në një tenxhere së bashku me sheqerin, barbarozën, vaniljen dhe i lëmë të ziejnë në zjarr të ngadaltë për 3 orë, duke i përzier herë pas here.

3.Ditën tjetër i ziejmë përsëri, derisa reçeli të jetë trashur mirë.

VARCOSIN
*Dergesa ne Shqiperi dhe Kosove brenda 24 oreve.
Porosit ketu per Shqiperi : https://bit.ly/3k5rOll
Porosit ketu per Kosove : https://bit.ly/2Zz7AXB

Articles You May Like

Brumë për pica
Tortë me tre përbërës: Pa miell, pa sheqer, pa maja
Rizoto me perime
Çaj i ftohtë aromatik
Lëngu i majdanozit, kura natyrale kundër 5 sëmundjeve